رفع مشکل آب آبادان تا چهار روز دیگر

رفع مشکل آب آبادان تا چهار روز دیگر

معاون هماهنگی و پشتیانی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته نهایتا تا چهار روز دیگر مشکل تامین آب شرب آبادان برطرف خواهد شد و در حال حاضر نیز با استفاده از تانکرهای آبرسانی مشکلی در تامین آب این منطقه نداریم.

شاهین پاکروح با بیان اینکه شهر آبادان در انتهای رودخانه کارون قرار گرفته است و منابع تامین آب شرب این منطقه از این رودخانه انتقال پیدا می‌کند، گفت: نیاز آبادان ۱۵۰ هزار متر مکعب است که ۱۱۰ هزار مترمکعب از طرح غدیر با کیفیت مطلوب تامین و ۱۰ هزار متر مکعب دیگر نیز از طریق آب شیرین کن‌ها برداشت می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز،معاون هماهنگی و پشتیانی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور افزود: ۸۰ درصد آب مورد نیاز آبادان بدون هیچ مشکلی تامین می‌شود و تنها در ۲۰ درصد دچار تنش آبی هستیم که برای این بخش نیز تدابیری را به صورت کوتاه مدت و بلندمدت در نظر گرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه به دلیل خشکسالی‌های اخیر در استان شاهد افت ذخیره آب سدهای استان هستیم اظهار کرد: سدهای استان خوزستان تنها ۵۵ درصد ذخیره آب دارند. علاوه بر این دبی کارون نیز کاسته شده و میزان شوری آب در بهمنشیر به ۱۸ هزار رسیده است که این مسئله به معنای این است که دیگر نمی‌توانیم از این منطقه آب برداشت کنیم.

پاک روح توزیع آب بسته‌بندی را یکی از راه‌های کوتاه مدت برای حل این مسئله دانست و افزود: علاوه بر این مسئله تاسیسات آب حیات را از گذشته ایجاد کرده‌ایم به گونه‌ای که آب از شوشتر به مناطق خرمشهر، خمین، اهواز و آبادان منتقل می‌شود و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قصد داریم که ۱۵ تا ۲۰ هزار مترمکعب میزان انتقال آب در این منطقه را افزایش دهیم و به نظر می‌رسد که نهایتا تا چهار روز دیگر مشکل آب این منطقه برطرف شود.

روز گذشته نیز صادق حقیقی‌پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان به ایسنا گفت: با اقدامات در نظر گرفته شده در حال حاضر پتروشیمی آبادان فعالیت خود را مجددا آغاز کرده و پیش‌بینی می‌شود که مشکل آب شرب آبادان نیز تا اواسط تیرماه به طور کامل برطرف شود.

 

منبع: ایسنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند