روایت عضو شورای شهر از وجود رانت در بازار روزها

روایت عضو شورای شهر از وجود رانت در بازار روزها

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: شنیده‌ها حاکی از این است که میان مبلغ دریافتی از افراد در بازارهای روز هفتگی با آنچه که به حساب‌ها واریز می‌شود فاصله وجود دارد که این نشان از وجود رانت در این حوزه است.

شهربانو امانی در چهل و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی بودجه سال ۱۳۹۷ شهرداری تهران و در سرفصل درآمدها در واکنش به افزایش ردیف درآمدی حاصل از بازار روزهای هفتگی با تاکید بر اینکه در بازارچه‌های سنتی و روز اقشار ضعیف و سرپرست خانوارها کار می‌کنند، افزود: شنیده‌ها حاکی از این است که در بازارچه‌های روز هفتگی بین مبلغ پرداختی و آنچه به حساب‌ها واریز می‌شود تفاوت وجود دارد که این نشان می‌دهد رانتی در این زمینه وجود دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: افرادی که در این بازارچه‌ها حضور دارند مبالغی را به ستاد ساماندهی مناطق واریز می‌کنند که بهتر است این مبالغ در جای خود هزینه شود. متاسفانه بعضا آنچه که به حساب‌ها واریز می‌شود با آنچه که از افراد دریافت می‌شود تفاوت دارد که این نشان می‌دهد در این زمینه رانتی وجود دارد.

وی تاکید کرد: باید تکلیف ستادهای ساماندهی مشخص شود. هر زمان یک ستادی برای حمایت از شهروندان ایجاد شده خودش رانت ایجاد کرده است.

 

منبع: ایسنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند