با تصویب طرحی امنیتی؛

رژیم‌صهیونیستی خیابان‌های یهودیان را از فلسطینیان جدا می‌کند

یهود+تجارت نیوز

معاون وزیر جنگ رژیم‌صهیونیستی از موافقت دولت این رژیم با طرح امنیتی ارتش برای ارتقای امنیت شهرک‌نشین‌ها و ایحاد خیابان‌هایی ویژه یهودیان خبر داد.

ایلی بن دهان، معاون وزیر جنگ رژیم‌صهیونیستی گفت: هدف از این طرح حفاظت از امنیت شهرک‌نشین‌ها و استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته‌ در زیرساخت‌های امنیتی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بن دهان در نشستی با حضور ژنرال رونی نوما،‌ فرمانده ارتش رژیم‌صهیونیستی، هننال دورنی، رئیس شورای شهرک‌ها در کرانه‌باختری و نمایندگانی دیگر از شهرک‌نشین‌ها در اراضی اشغالی این طرح را ارائه کرد.

وی در این نشست رهبران شهرک‌نشین‌ها را در جریان خیابان‌ها و مسیرهایی قرار داد که ارتش کار ایجاد آنها را آغاز کرده است.

از جمله آنها خیابانی با نام «قلب کرانه‌باختری» است که دور شهرک العروب در منطقه الخلیل واقع است و نیز خیابان‌هایی دیگر در اطراف حواره و نیز در جنوب شهر نابلس، در قلندیا در شمال قدس، بیت اریه و مودیعین در مرکز کرانه‌باختری هستند.

معاون وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت: این اولین باری است که یک طرح استراتژیک جامع برای بهبود زندگی شهرک‌نشین‌ها در کرانه‌باختری اشغالی ارائه شد.

وی افزود: این طرح به دستور مستقیم آویگدور لیبرمن،‌ وزیر جنگ رژیم‌صهیونیستی ارائه شد.

طرح مذکور در شرایطی ارائه شد که لیبرمن پروژه‌هایی را برای ساخت ۲۲۷۰ واحد مسکونی جدید جهت گسترش شهرک‌های کرانه‌باختری تصویب کرد، از جمله این پروژه‌ها می‌توان به مناقصه‌های بازاریابی زمین‌هایی برای ساخت ۹۰۰ واحد مسکونی جدید در شهر آریئل در نزدیکی نابلس اشاره کرد.

شورای عالی برنامه‌ریزی برای مدیریت شهری هفته آتی نشستی را برگزار خواهد کرد که قرار است طی آن مجوزهای لازم برای شروع ساخت ۲۲۵ واحد مسکونی دیگر در سایر شهرک‌ها و نیز تصویب طرح‌هایی برای ساخت ۱۱۴۵ واحد مسکونی جدید در شهرک‌های مختلف در کرانه‌باختری صادر شود.

شورای مذکور در نشست اخیر خود در اکتبر گذشته با ساخت شهرک «عمیحای» به جای شهرک «عمونا» که تخلیه شده و شهرک «هیکف» به جای شهرک «مگرون» موافقت کرد.

 

منبع: الشرق الاوسط

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند