کد خبر: 160381

رکورد ۶۰ ماهه تولید روی شکست

مدیرعامل هلدینگ توسعه معادن روی ایران از شکسته شدن رکورد تولید روی در شهریور ماه خبرداد که در ۶۰ ماه اخیر بی‌سابقه است.

رکورد ۶۰ ماهه تولید روی شکست
سرویس کسب‌وکار -

با توجه به شرایط موجود که عیار خاک با کاهش قابل توجه روبرو بوده است و خاک مورد نیاز از منابع خارجی تامین می‌شود، این رکورد از اهمیت بر خوردار است که در این باره اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل هلدینگ توسعه معادن روی ایران با اشاره به تولید ۸۱۹۸ تن روی در شهریور ۱۳۹۶ بیان کرد: مقایسه با آمار تولید ماهانه تجمیعی هلدینگ، دستیابی به این حجم از تولید، طی ۶۰ ماه گذشته سابقه نداشته است و در حالی که مواد معدنی داخلی کاهش بی‌سابقه عیار را داشته، استحصال بیش از ۸۰۰۰ تن شمش روی قابل توجه است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی در ادامه با بیان جزئیات این تولید روی گفت: برای رسیدن به این موفقیت شرکت‌های تولید روی بندرعباس با تولید ۱۲۵۰ تن، کالسیمین با تولید ۳۵۹۱ تن و ذوب روی بافق با تولید ۱۳۷۴ تن شمش روی که به ترتیب در ۶۰ ماه، ۲۸ ماه و ۱۱ ماه گذشته بی‌سابقه بوده، بیشترین نقش را ایفا کرده‌اند.

سعدمحمدی افزود: دو شرکت فرآوری مواد معدنی ایران نیز با ۵۷۳ تن تولید، ذوب و روی قشم با ۹۲۲ تن تولید، شرکت ملی سرب و روی ایران با ۴۸۹ تن تولید در شهریور ماه سال جاری با ثبت رکورد تولید پنج ساله همراه شدند. شرکت اسیدسازان نیز با ثبت رکورد ۱۱ هزار و ۸۹۵ تنی در شهریور ۱۳۹۶ بیشترین تولید ماهانه را به ثبت رساند و میزان تولید ماهانه این شرکت با ثبت عدد ۶۲ هزار و ۹۷۹ تن تولید نسبت به رکورد قبلی در شش ماهه اول سال ۱۳۹۳ بیش از ۱۴.۳ درصد رشد را تجربه کرد.

این ارقام در حوزه روی در حالی است که بزرگ‌ترین معدن سرب و روی ایران یعنی مهدی‌آباد همچنان در حال آماده‌سازی برای بهره ‌رداری است که در ادامه به چرخه تولید سرب و روی کشور اضافه خواهد شد.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.