ریزش سنگین بورس های جهانی با حمله به تاسیسات نفتی عربستان

ریزش سنگین بورس های جهانی با حمله به تاسیسات نفتی عربستان

در شرایطی که انتظار می‌رفت بازارها از شنیدن خبر اعزام یک هیات تجاری از چین به آمریکا برای از سرگیری مذاکرات تجاری استقبال کنند، معامله‌گران تحت تاثیر خبر حمله به تاسیسات نفتی شرکت آرامکو در عربستان باقی ماندند.

بسیاری از بورس‌های جهانی با ریزش‌های سنگین بسته شدند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از بلومبرگ؛ در شرایطی که انتظار می‌رفت بازارها از شنیدن خبر اعزام یک هیات تجاری از چین به آمریکا برای از سرگیری مذاکرات تجاری بین دو اقتصاد برتر جهان در روزهای آینده استقبال کنند، معامله‌گران تحت تاثیر خبر حمله یگان‌های پهپادی ارتش یمن به تاسیسات نفتی شرکت آرامکو در عربستان باقی ماندند.

در معاملات روز سه‌شنبه بازارهای بورس در اروپا، شاخص «فوتسی ۱۰۰» بورس لندن با ۰.۶۲ درصد کاهش تا ۷۳۲۱.۴۱ واحد پایین رفت، شاخص «کک ۴۰» بورس پاریس با ریزش ۰.۹۴ درصدی در سطح ۵۶۰۲.۲۳ واحد بسته شد و شاخص «دکس ۳۰» بورس فرانکفورت درآلمان با ریزش ۰.۷۱ درصدی و ایستادن در سطح ۱۲ هزار و ۳۸۰.۴۱ واحدی به کار خود خاتمه داد.

ویرجینی مزونو، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری در موسسه «ایست اسپرینگ اینوستمنت» گفت: نکته کلیدی که باید به آن جواب دهیم این است که آیا تنها با یک شوک کوتاه‌قیمت نفتی مواجهیم؟ در حقیقت چشم انداز آینده خیلی روشن نیست و این همان چیزی است که معامله گران را نگران می کند.

در وال استریت نیز روند نزولی کاملا محسوس بود تا جایی که شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۵۲ درصد کاهش به ۲۷ هزار و ۷۶.۸۲ واحد رسید، شاخص «اس‌اندپی ۵۰۰» با ۰.۳۱ درصد کاهش تا سطح ۲۹۹۷.۹۶ واحدی عقب نشست و دیگر شاخص مهم بورسی یعنی «نزدک کامپوزیت» با کاهش ۰.۲۸ درصدی در سطح ۸۱۵۳.۵۴ واحدی بسته شد.

هم چنین در معاملات آسیا، شاخص «نیک کی ۲۲۵» بورس توکیو ژاپن با صعود ۰.۰۳ درصدی تا سطح ۲۱ هزار و ۹۹۴.۷۵ واحدی بالا رفت اما شاخص «هانگ سنگ» بورس هنگ کنگ با ریزش ۱.۱ درصدی به ۲۶ هزار و ۸۴۹.۷۲ واحد رسید. در چین شاخص «شانگهای کامپوزیت» با کاهش ۰.۹۴ درصدی در سطح ۳۹۲۰.۳۴ واحد بسته شد.

در بازار طلای سیاه، هر بشکه نفت «وست تگزاس اینتر مدیت» با ۱۱.۴۳ درصد افزایش به ۶۱.۱۲ دلاررسید و نفت خام برنت دریای شمال با جهش ۱۱.۶۹ درصدی به ازای ۶۷.۲۶ دلار در هر بشکه مبادله شد.

 

منبع: ایسنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند