زمان عرضه اولیه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در بورس

زمان عرضه اولیه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در بورس

یک عضو هیات عامل سازمان خصوصی‌سازی گفت: قرار است تا پایان شهریور ماه عرضه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در بورس انجام شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، ابوالقاسم شمسی جامخانه، عضو هیات عامل سازمان خصوصی‌سازی در خصوص واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی بیان کرد: با توجه به اقداماتی که صورت گرفته مقرر شد تا پایان نیمه دوم امسال واگذاری این دو شرکت فرهنگی ورزشی مشخص شود چرا که این واگذاری نیازمند بررسی برخی زیرساخت‌ها بود.

او ادامه داد: در مرحله اول می‌بایست تجدید ارزیابی دارایی‌ها و برند ۲ باشگاه انجام می‌شد تا گزارش توجیهی افزایش سرمایه تهیه و بعد از آن بتوان توسط مجمع عمومی فوق‌العاده افزایش سرمایه دو شرکت را تصویب کرد.

شمسی جامخانه با بیان اینکه تا پایان شهریور ماه پذیرش دو شرکت را اخذ خواهیم کرد، گفت: بعد از اصلاح اساسنامه و برگزاری جلساتی در هیات پذیرش سازمان بورس، مقرر شد تا پذیرش هر دو شرکت دربازار فرابورس، طبق زمان‌بندی‌های از پیش تعیین شده انجام شود.

عضو هیات عامل سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه اکنون شیوه واگذاری این ۲ باشگاه متفاوت از زمان‌های گذشته است، ادامه داد: در دفعات گذشته صرفا نشان تجاری و یک مجموعه ورزشی واگذار می‌شد اما این بار قرار است این عرضه در بازار سرمایه انجام شده و سهام در اختیار خریداران قرار گیرد.

معاون شرکت‌ها و قیمت‌گذاری بنگاه‌ها در پایان بیان کرد: بدین صورت که در ابتدا عرضه عمومی خواهد بود و به میزان ۱۰ درصد کشف قیمت می‌کنیم و بعد از آن با تصمیم هیات واگذاری، بلوک‌های مدیریتی و کنترلی آن را واگذار خواهیم کرد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند