تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

یارانه معیشتی مرداد امشب واریز می‌شود

یارانه معیشتی مرداد امشب واریز می‌شود

یارانه معیشتی بنزین مرداد امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. مبلغ این یارانه همانند ماه‌های گذشته بین ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان است و ۶۰ میلیون نفر آن را دریافت می‌کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، یارانه معیشتی مرداد در ساعات پایانی امروز واریز می‌شود و ۶۰ میلیون نفر آن را دریافت می‌کنند.

پرداخت این یارانه از آذر سال گذشته به دولت واگذار شد و دولت بودجه آن را از افزایش قیمت ۲۰۰ درصدی بنزین پرداخت می‌کند.

مبلغ این یارانه نیز از ماه اول تاکنون تغییر نکرده، به نحوی که خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده‌های سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده‌های پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی دریافت می‌کنند.

طبق زمان‌بندی که در بیش از یک سال و نیم گذشته رعایت شده، یارانه معیشتی ساعت ۲۴ روز دهم هر ماه پرداخت می‌شود. بنابراین یارانه معیشتی این ماه نیز ساعت ۲۴ امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

از بین خانوارهایی که یارانه می‌گیرند حدود هفت میلیون خانوار مرحله دوم وام یک میلیون تومان کرونا را دریافت کرده‌اند، در این مرحله هشتمین مرحله قسط وام کرونا از یارانه خانوار کسر می‌شود.

در ادامه چه واریزی‌هایی وجود دارند؟

پس از واریز یارانه معیشتی نوبت به واریز یارانه نقدی می‌رسد. واریز یارانه نقدی نیز به صورت منظم در روز بیستم هر ماه انجام می‌شود. پرداخت این یارانه دو هفته بعد انجام می‌شود.

با توجه به این که قرار است مراسم تحلیف در روز ۱۴ مرداد انجام شود احتمالا آخرین یارانه‌ای که در دولت روحانی به حساب مردم واریز می‌شود همین یارانه معیشتی باشد. همچنین اولین یارانه واریزی در دولت ابراهیم رئیسی یارانه نقدی است.

در ادامه دولت رئیسی اولین یارانه دولت خودش یعنی یارانه نقدی ۴۵ هزار تومان را به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌کند.

در پایان ماه نیز، با واریز یارانه نقدی حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی آغاز می‌شود و تا پایان ماه ادامه دارد. در چند روز پایانی نیز صندوق یازنشستگان لشگری و کشوری حقوق بازنشستگان خود را واریز می‌کند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند