کد خبر: 155282

ساخت شناور مقابله با آلودگی نفتی در ایران

اداره کل تامین و مهندسی تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی از ساخت جدیدترین شناور چند منظوره مقابله با آلودگی نفتی در دریا خبر داد.

ساخت شناور مقابله با آلودگی نفتی
سرویس کسب‌وکار -

طبق اعلام این سازمان این شناور در کنار جمع‌آوری آلودگی نفتی در دریا که توسط اسکیمرهای طراحی‌ شده در بدنه این شناور انجام می‌شود، قابلیت اطفای حریق، جمع‌آوری و ذخیره‌سازی زباله‌ها و سایر مواد جامد شناور در آب را دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، این شناور همچنین قادر است مواد نفتی در آب‌های کم‌عمق را نیز جمع‌آوری کند و در کنار مجهز بودن به یک عرشه مخصوص برای تخلیه و بارگیری تجهیزات خاص دارای امکانات بیمارستانی، تجسس و نجات دریایی نیز خواهد بود.

طبق اعلام سازمان بنادر این شناور با استفاده از معیارهای کنوانسیون مقابله با آلودگی‌ها در دریا و سامانه ملی مقابله با آلودگی در دریا ساخته می‌شود. در حال حاضر شش تیم کاری در بخش‌های مختلف در حال تکمیل و راه‌اندازی آن هستند و پیش‌بینی می‌شود این شناور حداکثر تا نیمه آذر ماه امسال به طور آزمایشی به آب انداخته شود.

جزییات فنی این شناور حاکی از آن است که با طولی ۵۵ متری با سیستم رانش فعال از سوی دو دستگاه موتور برقی و پمپ‌های آتش‌نشانی کار خود را پیگیری خواهد کرد. همچنین سازمان بنادر به دنبال آن است که این شناور با امکاناتی همچون رادار، اتوپایلوت و سایر تجهیزات ناوبری و مخابراتی کار خود را آغاز کند.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.