جزئیات سامانه جدید درخواست بازبینی دهک‌بندی خانوار

پرداخت نقدی یارانه

بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سامانه جدید درخواست بازبینی دهک‌بندی خانوار شروع به کار کرده و سرپرستان خانوار می‌توانند بر اساس رقم آخر کد ملی خود در روزهای زوج یا فرد برای ثبت اعتراض به سامانه حمایت مراجعه کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره قابلیت‌های سامانه جدید حمایت اطلاعیه‌ای صادر کرد. در این سامانه امکان بازبینی دهک‌بندی فراهم شده است .

باشگاه خبرنگاران جوان گزارش داد، براساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سرپرست هر خانوار می‌تواند دهک اقتصادی خانوار و توضیحات در خصوص علت دریافت یا عدم دریافت یارانه را به همراه اسامی اعضای خانوار خود مشاهده کند.

همچنین امکان مشاهده اطلاعات شناسنامه اقتصادی خانوار در سه بخش اطلاعات خرید از کارت بانکی، اطلاعات خودرو و اطلاعات درآمد به صورت تفکیک شده و مجزا برای سرپرست خانوار فراهم شده است.

کاربرانی که درخواست بررسی مجدد این اطلاعات را دارند می‌توانند درخواست خود را در مراحل مجزا و به‌صورت تفکیک شده ثبت کنند.

از دیگر امکانات این سامانه ارائه توضیحات شفاف و تکمیلی در مراحل مختلف در خصوص مأخذ داده‌ها و علت ایرادات احتمالی از دید کاربر، پیش‌بینی امکان ثبت وضعیت‌های خاص نظیر بیماران خاص یا معلولان گرامی در بخش ثبت درخواست بررسی است. البته استاندارد‌های امنیتی برای حفظ حریم شخصی و محرمانه ماندن اطلاعات کاربران نیز به‌طور کامل رعایت شده است.

نحوه مشاهده دهک خانوار در سامانه حمایت

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در ادامه این اطلاعیه از هموطنانی که قبلا درخواست بررسی مجدد دهک‌بندی خانوار خود را ثبت نموده‌اند، دعوت کرده است برای مشاهده نتایج بررسی‌ها براساس اطلاعات به‌روزرسانی شده شناسنامه اقتصادی خانوار به نشانی اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir مراجعه نمایند.

لازم به زکر است که برای خدمت‌رسانی بهتر سرپرستان خانواری که رقم آخر کد ملی آنها عدد زوج است در روز‌های زوج و سرپرستان خانواری که رقم آخر کد ملی آنها عدد فرد است، در روز‌های فرد می‌توانند به این وبگاه مراجعه نمایند.

سایر هموطنان نیز از روز شنبه پنجم شهریور می‌توانند بدون محدودیت زمانی برای مشاهده اطلاعات دهک، شناسنامه اقتصادی و ثبت درخواست بررسی به سامانه حمایت مراجعه نمایند.

گفتنی است سامانه‌ای که قبلا فعال بود صرفا قابلیت دریافت یک درخواست بازبینی کلی به شناسنامه اقتصادی خانوار بدون ارجاع به زیربخش موردنظر را داشت.

در حالی که در سامانه‌ی جدید حمایت افراد می‌توانند اعتراض خود را به تک تک بخش‌های داده‌ای مانند اطلاعات خودرو، اطلاعات تراکنش‌های بانکی و … به‌صورت مجزا ثبت و درخواست بازبینی دهند که این مهم کمک می‌کند تا فرآیند رسیدگی و تصمیم‌گیری دقیق‌تر انجام شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند