سبد حمایتی در سه مرحله ۲۰۰ هزار تومانی توزیع می‌شود

سبد حمایتی در سه مرحله ۲۰۰ هزار تومانی توزیع می‌شود

سبد حمایتی به ارزش ۶۰۰ هزار تومان در سه مرحله ۲۰۰ هزار تومانی در بین اقشار شناسایی شده تا پایان امسال توسط وزارت رفاه، توزیع می‌شود.

سبد حمایتی به ارزش ۶۰۰ هزار تومان در سه مرحله ۲۰۰ هزار تومانی در بین اقشار شناسایی شده توسط وزارت رفاه، توزیع می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، انوشیروان محسنی بندپی با اعلام آخرین وضعیت توزیع سبد کالایی گفت: کلیات طرح حمایت اجتماعی دولت تایید شده و بر اساس دستور رئیس‌جمهور، قرار است تا ۱۰ روز نخست آبان ماه فروشگاه‌های عرضه کننده سبد کالایی تعیین شود تا افراد شناسایی شده از این حمایت اجتماعی بهره‌مند شوند.

به گفته محسنی بندپی، قرار است تا پایان امسال سبد کالایی به ارزش ۶۰۰ هزار تومان در سه مرحله در بین اقشار مشمول عرضه شود. بر اساس اطلاعات به دست آمده مقرر شده، تا پایان امسال سه سبد کالایی به ارزش ۶۰۰ هزار تومان، در قالب سه مرحله ۲۰۰ هزار تومانی توزیع شود.

پیش از این سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفته بود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده سرپستان خانوار با درآمد کمتر از ۳ میلیون تومان در ماه، بازنشستگان با درآمد کمتر از ۳ میلیون تومان در ماه، افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و افرادی که به عنوان گروه‌های هدف شناسایی می‌شوند، مشمول این حمایت اجتماعی دولت می‌شوند که تلاش کردیم این خانوارها را با ضریب اطمینان بالا شناسایی کنیم.

اعتبار ۲۰۰ هزار تومانی در هر سه مرحله در کارت بانکی در قالب حمایت اجتماعی واریز می‌شود که به صورت نقدی قابل برداشت نیست و صرفا برای تامین اقلام اساسی سبد کالایی در فروشگاه‌های اعلامی قابل هزینه است.

قرار است حمایت اجتماعی دولت در قالب توزیع سبد کالا پس از طرح و نهایی شدن در هیات دولت، آغاز شود.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند