رئیسی: آبروی نظام اهمیت بیشتری دارد

رئیسی

ابراهیم رئیسی گفت: افرادی که کارآمدی لازم در سازمان را ندارند کنار بگذارید. آبروی افراد بسیار مهم است اما آبروی نظام و سازمان اهمیت بیشتری دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس‌جمهور صبح امروز شنبه در یازدهمین اجلاس شورای‌عالی استان‌ها با بیان اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستا جایگاه ویژه‌ای در قانون اساسی دارند، گفت: قانون اساسی، بنا بر تقویت جمهوریت نظام و اصل توجه به اراده، خواست و مشارکت مردم در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها، یکی از ارکان مهم تصمیم‌گیری را شوراهای اسلامی شهر و روستا معرفی کرده است.

به نقل از فارس، ابراهیم رئیسی با اشاره به اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستا از ارکان قانون اساسی هستند و تعبیر رکن در قانون اساسی معنای مهمی دارد، افزود: همچنین نقش شوراها در اجرای عدالت اجتماعی و اقتصادی در همه سطوح و مبارزه با فقر، فساد و تبعیض از شئونات شوراهاست و سازوکار شوراها باید به‌نحوی باشد که بتواند از هرگونه تبعیض و فسادی پیشگیری کند.

رئیسی با تاکید بر اینکه نظرات شوراها به‌عنوان جایگاهی که از مردم نمایندگی دارند، باید در نحوه بودجه‌ریزی روستا یا شهر یا استان مورد توجه قرار بگیرد، اظهار کرد: شورا مقام تصویب‌کننده بودجه نیست ولی مقام اعلام‌نظر برای بودجه هست و می‌تواند در رابطه با بودجه نسبت به استان یا شهرستان اعلام نظر کند و اگرچه اساس اظهارنظرش با نگاه‌های منطقه‌ای و محلی است، اما باید نگاه کلان ملی هم داشته باشد.

وی تاکید کرد: عقلانیت، معنویت، اخلاق و عدالت باید در تمام شهرها و روستاهای ما برقرار باشد و این‌ها مواردی است که شوراها باید دنبال آن باشند که تحقق پیدا کنند. امور اصلاحی در امور اداری، افراد و… را با جدیت پیگیری کنید این مورد عقب‌نشینی نیست. افرادی که کارآمدی لازم در سازمان را ندارندT کنار بگذارید. آبروی افراد بسیار مهم است اما آبروی نظام و سازمان اهمیت بیشتری دارد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند