سقوط بورس توکیو پس از خروج آمریکا از برجام – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه

سقوط بورس توکیو پس از خروج آمریکا از برجام

توکیو

روز چهارشنبه به دنبال تصمیم یک‌جانبه رئیس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ برای خروج از توافق هسته‌ای ایران، با بهت سرمایه‌گذاران، بورس توکیو افت کرد.

روز چهارشنبه به دنبال تصمیم یک‌جانبه رئیس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ برای خروج از توافق هسته‌ای ایران، با بهت سرمایه‌گذاران، بورس توکیو افت کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از شین‌هوا؛ روز چهارشنبه به دنبال تصمیم یک‌جانبه رئیس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ برای خروج از توافق هسته‌ای ایران، با بهت سرمایه‌گذاران، بورس توکیو افت کرد.

شاخص نیکی ژاپن ۹۵.۷۳ واحد یا یا ۰.۴۳ درصد از ارزش خود را از دست داد و در ۲۲۴۱۲.۹۶ واحد بسته شد.

شاخص گسترده‌تر سهام تاپیکس در بورس توکیو ۸.۴۳ واحد یا ۰.۴۷ درصد افت کرد و به ۱۷۷۱.۳۹ واحد رسید.

اما پس از خروج ترامپ از برجام، روز چهارشنبه، روپیه هند هم در برابر دلار افت کرد.

خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌ها بر علیه ایران، به معنای اختلال در عرضه جهانی نفت و بالا رفتن قیمت آن است. هند ۸۰ درصد نفت خام مورد نیاز خود را وارد می‌کند و بالا رفتن قیمت نفت باعث بدتر شدن پارامترهای اقتصاد کلان این کشور می‌شود.

روپیه ۰.۴ درصد یا ۲۸ پلیس (پول خرد روپیه) در برابر دلار افت کرد و به نرخ ۶۶.۸۰ روپیه در برابر یک دلار رسید. به این ترتیب روپیه یکی از بدترین عملکردها را در بین ارزهای آسیایی داشت.

شاخص‌های سهام هند هم تضعیف شدند و سهام شرکت‌های بزرگ تجارت نفت مانند اچ‌پی‌سی‌ال، بی‌پی‌سی‌ال و آی‌اوسی، همگی در محدوده قرمز قرار گرفتند.

 

منبع: مهر

نظرات