سقوط یک فروند پهپاد در کوهرنگ + فیلم

سقوط یک فروند پهپاد در کوهرنگ + فیلم

برخی از مردم محلی در شبکه‌های اجتماعی از سقوط یک فروند پهپاد در شهرستان کوهرنگ خبر داده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، برخی از مردم محلی و فعالان شبکه‌های اجتماعی از سقوط یک فروند پهپاد در شهرستان کوهرنگ خبر دادند. این شبکه‌ها اعلام کردند که مردم محلی سقوط یک فروند پهپاد را در این شهرستان مشاهده و ویدئویی از آن منتشر کرده‌اند.

این شبکه‌های محلی، فیلمی را منتشر کرده اند که یک فروند بالگرد در حال جابه‌جایی یک پهپاد در روستای میهه شهرستان کوهرنگ است.

به نقل از ایرنا یکی از مسئولان شهرستان کوهرنگ صحت این فیلم منتشر شده در فضای مجازی را تایید کرده است اما از جزییات آن اظهار بی‌اطلاعی کرد. این منبع مطلع صبح یکشنبه به گفت: یک فروند پهپاد در روستای میهه از توابع شهرستان کوهرنگ سقوط کرد.

وی در عین حال افزود: تاکنون هیچ‌گونه اطلاعاتی در خصوص این پهپاد در دست نیست و اخبار کاملی اطلاع‌رسانی نشده است.

چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ در ۹۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

یکی از مسولان شهرستان شهرکرد صحت این فیلم منتشر شده در فضای مجازی را تایید کرده است اما از جزییات آن اظهار بی‌اطلاعی کرد.

بر اساس مشاهدات محلی این پهپاد با بالگرد از ارتفاعات پایین آورده شد و پس از آن با جرثقیل از روستای میهه منتقل شده است.(باشگاه خبرنگاران جوان)

طبق اعلام شبکه خبر پهپاد پیدا شده در حوالی کوهرنگ شبیه پهپاد ایرانی سیمرغ و آمریکایی RQ-۱۷۰ است

شبکه خبر با انتشار این عکس‌ها از انتقال پهپاد سقوط کرده در حوالی روستای میهه کوهرنگ نوشته که پهپاد مذکور «پهپاد ایرانی سیمرغ و RQ-۱۷۰ امریکایی است».

همچنین آورده شده که «اساس گزارش های تائید نشده، این پهپاد ابتدا با بالگرد از ارتفاعات پایین آورده شده و سپس با کامیون تریلی از محل منتقل شده است».

علت چه بود؟

مردانی، معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری در خصوص جزییات فرود اضطراری یک پهپاد در منطقه میهه شهرستان کوهرنگ گفت: این پرنده ساعت ۱۹ روز پنج شنبه مورخ یازدهم آذرماه جاری از فرودگاه شهرکرد به سمت غرب شهرکرد به منظور بارور کردن ابرها به حرکت درآمده بود.

وی افزود: به علت شرایط نامساعد منطقه کوهرنگ و وزش شدید باد، این پهپاد در ساعت ۲۰ اقدام به باز نمودن چتر می‌کند و روز گذشته توسط کارشناسان به صورت زمینی به مبدا منتقل شده است.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند