به دنبال بیانیه پیونگ‌یانگ:

سهام تولیدکنندگان صنایع نظامی سر به فلک گذاشت

سهام تولیدکنندگان صنایع نظامی سر به فلک گذاشت

تهدید نظامی ترامپ علیه کره شمالی و ونزوئلا برای وال‌استریت خوب بود، سهام سازندگان اسلحه و تولیدکنندگان صنایع نظامی سر به فلک گذاشت.

تهدید نظامی ترامپ علیه کره شمالی و ونزوئلا برای وال‌استریت خوب بود، سهام سازندگان اسلحه و تولیدکنندگان صنایع نظامی سر به فلک گذاشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، به دنبال بیانیه ۸ اگوست پیونگ‌یانگ مبنی بر طراحی و ساخت یک کلاهک هسته ای برای موشک قاره‌پیمای کره شمالی، رییس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ چندین نطق آتشین بر علیه کره شمالی داشته است که شامل عبارت «آتش و خشم» هم بود، و یک روز پس از آن سهام سازندگان اسلحه و تولیدکنندگان صنایع نظامی سر به فلک گذاشت.

درحالی‌که در هفته‌های اخیر سهام جهانی جهت صعودی به خود گرفته بود، در اواسط هفته گذشته همه قیمت‌ها، به جز سهام تولیدکنندگان سلاح، به شکل قابل توجهی سقوط کردند.

طبق گزارش دیفنس وان، شرکت‌های فناوری دفاعی تکستران، جنرال داینامیکس، ال۳ تکنالجیز و هانتینگتون اینگالز، همگی سود کردند، درحالی‌که غول‌های صنعت اسلحه ری‌تئون، نورتراپ گرومن، و لاکهید مارتین، به بالاترین ارزش سهام تاریخ شرکت‌های خود دست یافتند.

شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری که در مورد سودهای بالقوه خبر می‌دهند، فورا به سرمایه‌گذاران اطلاع دادند در سهام شرکت‌هایی که سیستم‌های دفاع ضدموشکی و شبکه‌های مربوط به آنها را طراحی و تولید می‌کنند سرمایه‌گذاری کنند.

طبق اعلام دیفنس وان، سازندگان سلاح و تامین‌کنندگان تجهیزات نظامی در حال حاضر سرمایه‌گذاری جذابی به حساب می‌آیند، البته اگر شما مشکلی با این نداشته باشید که پولی که به دست شما می‌رسد از فروش تجهیزاتی به دست می‌آید که مستقیما برای کشتن انسان‌ها استفاده می‌شوند.

آخرین تحلیل مورگان استینلی از سازندگان اسلحه اشاره داشت که سهام این شرکت‌ها اوج خواهد گرفت.

سخنگوی ال۳ تکنالجیز در ماه گذشته اعلام کرد: ما انتظار داریم در هفته‌ها و ماه‌های آینده مذاکرات جدی در مورد افزایش بودجه داشته باشیم تا نتایج مثبتی ارائه دهیم.

اتحادیه تجار و متخصصان مالی در ماه گذشته اشاره داشت که هزینه‌های نظامی آمریکا سال گذشته به بیشترین میزان خود رسید و احتمالا در ماه‌های آینده دوباره افزایش خواهد داشت.

مدیر اجرایی ارشد جنرال داینامیکس، فه‌به نواکویچ گفت: من معتقدم تمایل و علاقه واقعی در مورد هزینه نظامی بیشتر وجود دارد که این خود را در سرمایه‌گذاری و بودجه بیشتر برای صنایع دفاعی نشان خواهد داد.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند