اکسکوینو

دلیل تاخیر در پرداخت سهمیه سوخت مسافربر‌های اینترنتی

سهمیه بنزین تاکسی های اینترنتی شارژ شد

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: قرار است حداکثر تا دهم هر ماه، اطلاعات پیمایش مسافربر‌های اینترنتی به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برسد و سهمیه آن‌ها واریز شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، فاطمه کاهی، درباره تاخیر در واریز سهمیه سوخت تاکسی‌ها و آژانس‌های اینترنتی به دلیل فعال نبودن سامانه سماس (سامانه ملی اطلاعات سفر) ضمن تاکید بر این که وزارت کشور متولی راه‌اندازی این سامانه است، گفت: این دسته از خودرو‌ها به صورت اعتبار ریالی سهمیه می‌گیرند و نمی‌توان به صورت لیتری در ابتدای هر ماه مانند سایر خودرو‌های شخصی برای آن‌ها نیز سهمیه سوخت واریز کرد.

او گفت: باید یک عملکرد مشخصی از طرف وزارت کشور که متولی بررسی عملکرد تاکسی‌ها و آژانس‌های اینترنتی است به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام و صحت‌سنجی شود. به محض دریافت اطلاعات، شرکت ملی پخش نیز عینا مواردی که مورد تایید وزارت کشور است را برای آن‌ها شارژ می‌کند.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرد: وزارت نفت و وزارت کشور، هر دو در کارگروه سوخت برای تامین سوخت ناوگان حمل و نقل حضور دارند، بنابراین وزارت کشور در جریان این مشکلات قرار دارد. در هر حال قرار بر این شده که از این به بعد، حداکثر تا دهم هر ماه، این اطلاعات به دست شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برسد و سهمیه عملکردی این رانندگان را شارژ کنیم.

او گفت: چون سهمیه این خودروها به صورت اعتبار ریالی است، با وجود تاخیر نیز مشکلی در اصل سهمیه به وجود نمی‌آید، زیرا آنها در نوبت‌های بعدی نیز می‌توانند از اعتبار خود استفاده کنند؛ یعنی، قابل جبران است و دچار ضرر و زیان نمی‌شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آخرین اخبار حوزه انرژی را از صفحه انرژی و کالای تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند