محمدعلی باشه آهنگر:

سینما سودآورترین کالای فرهنگى است

سینما سودآورترین کالای فرهنگى است

کارگردان فیلم «سرو زیر آب» گفت: سینما بهترین نمونه کالای ایرانی است زیرا سودآوری بسیار بالایی برای ما دارد. فیلم ایرانی اگر خوب به تماشاگر معرفی شود بسیار بیشتر از خیلی کالاهای ایرانی سودآور و موفق است. این کالای فرهنگی البته برای سوددهی نیازمند تبلیغات درست و حمایت است.

محمدعلی باشه آهنگر کارگردان فیلم سرو زیر آب، درخصوص حضور خود با این فیلم در جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: این فیلم را برای بازار جشنواره جهانی فرستادیم زیرا از نظر من مهم‌ترین بخش جشنواره جهانی فیلم فجر بازار آن است. بازار موقعیت خوبی است که تولید کنندگان بتوانند به طور مستقیم با پخش‌کننده جهانی روبرو شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی درباره احتمال موفقیت خود در پیدا کردن پخش‌کننده خارجی برای فیلم “سرو زیر آب” تاکید کرد: خیلی ساده بگویم و آن اینکه فیلم‌هایی که از ایران در مورد جنگ ساخته می‌شوند نمی‌توانند به سادگی به بازار جهان راه پیدا کنند.

البته من این تجربه را قبلا هم داشته‌ام و فیلم‌های قبلی‌ام مثل ملکه در جهان بازخورد داشته‌اند اما این اتفاق معدود بوده و خیلی زیاد رخ نمی‌دهد. از نظر من دلیل اینکه سینمای جهان سینمای دفاع مقدس ایران را پس می زند کاملا سیاسی است.

کارگردان فیلم ملکه در همین راستا ادامه داد: مشکل بعدی درباره بازتاب فیلم‌های دفاع مقدس در سینمای جهان نبود پخش‌کننده داخلی برای این آثار است. سینمای دفاع مقدس کمی کنار زده شده و پخش‌کننده‌ها فیلم‌های دیگری را برای بازار جهانی ارائه می‌دهند. در کل سینمای ایران از لحاظ پخش‌کننده در خارج از کشور ضعف دارد که درباره فیلم‌های دفاع مقدسی بسیار بیشتر است.

وی درباره تمایل خود برای دیده شدن در سینمای بین الملل تصریح کرد: به نظر من برای اینکه سینمای ایران بهتر معرفی شود و اینکه بتوانیم توانمندی آن را نشان دهیم باید تمامی ژانرها و سبک‌های سینمایی ساخته شود. به همین دلیل من همواره سینمای دفاع مقدس را ادامه داده‌ام و حاضر نیستم برای موفقیت بین المللی آن را تغییر دهم.

باشه آهنگر خاطرنشان کرد: حمایت از سینمای ملی حمایت از کالای ایرانی است. سینما بهترین نمونه کالای ایرانی است زیرا سودآوری بسیار بالایی برای ما دارد. فیلم ایرانی اگر خوب به تماشاگر معرفی شود بسیار بیشتر از خیلی کالاهای ایرانی سودآور و موفق است. این کالای فرهنگی البته برای سوددهی نیازمند تبلیغات درست و حمایت است.

 

منبع: میزان

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند