کارنامه بازار سرمایه در روز 15 بهمن ماه سال 1397

بازگشت آرامش به بورس / تنوین به زودی عرضه می‌شود

بازگشت آرامش به بورس / تنوین به زودی عرضه می‌شود

امروز توفان عرضه‌های روز گذشته فروکش کرد و شاخص بورس در پایان معاملات با رشد همراه شد. در جلسه معارفه شرکت تامین سرمایه نوین با نماد تنوین، قیمت عرضه اولیه این نماد ۲۲۰۰ ریال اعلام شد و قرار است ۷۰۰ میلیون از این سهم معادل ۱۰ درصد سهام شرکت به زودی در بازار سهام عرضه شود.

امروز توفان عرضه‌های روز گذشته فروکش کرد و شاخص بورس در پایان معاملات امروز با رشدی بیش از ۶۰۰ واحد وارد کانال ۱۵۸ هزار واحدی شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در طول جریان معاملات امروز، ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۹۷، حدود ۱۹۲ هزار معامله به ارزش ۵۵۸ میلیارد تومان انجام شد و ارزش بازار سهام در سطح ۵۹۹ هزار میلیارد تومان قرار گرفت.

برترین گروه‌های صنعتی امروز گروه‌های بانکی و سیمانی بودند که بیشترین ارزش معاملات امروز را در اختیار داشتند.

گروه بانکی با معاملاتی به ارزش ۵۹ میلیارد تومان در صدر قرار گرفت.

پربازده‌ترین گروه‌های صنعتی در بازار امروز بورس معادن، تامین آب، برق، گاز و محصولات فلزی بوده و زیان‌ده‌ترین آن‌ها گروه‌های انبوه‌سازی و زغال‌سنگ بودند.

بیشترین تاثیر مثبت را نمادهای فولاد، شبندر، پارسان و بفجر و بیشترین تاثیر منفی را نمادهای کچاد، فارس و وغدیر بر شاخص کل و ارزش بازار سهام امروز داشتند.

همچنین در میان نمادهای بورسی بیشترین تقاضا معادل ۷٫۷ میلیارد تومان متعلق به بفجر و بیشترین عرضه نیز با ۲٫۴ میلیارد تومان مربوط به نماد کیان بود.

همچنین شاخص کل بازار فرابورس با رشد ۱۴ واحدی در سطح ۱۹۲۳ واحد قرار گرفت که نماد ذوب و دماوند بیشترین تاثیر مثبت و نماد مارون بیشترین تاثیر منفی را بر روی ارزش این بازار داشته‌اند.

واکاوی اتفاقات امروز بورس

در گروه بانکی پس از بانک تجارت، بانک صادرات نیز در روز گذشته خبر افزایش سرمایه خود را منتشر کرد که باعث شد، معاملات در این گروه در دامنه مثبت انجام شود.

گروه سیمان نیز با پیشروی ستران باز هم مورد توجه قرار گرفت.

همچنین امروز جلسه معارفه شرکت تامین سرمایه نوین با نماد تنوین در هتل استقلال تهران برگزار شد. در این جلسه معارفه قیمت عرضه اولیه نماد تنوین ۲۲۰۰ ریال اعلام شد و قرار است ۷۰۰ میلیون از این سهم معادل ۱۰ درصد سهام شرکت به‌زودی در بازار سهام عرضه شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند