شرط‌بندی 1.6 میلیارد دلاری در انتخابات آمریکا

مردم روی باخت ترامپ شرط بستند یا بایدن؟ / قماری معادل کل درآمد نفتی ایران

مردم روی باخت ترامپ شرط بستند یا بایدن؟ / قماری معادل کل درآمد نفتی ایران

چه کسی پیروز انتخابات 2020 آمریکاست؟ حدود یک میلیارد و 600 میلیون دلار روی پاسخ این سوال شرط‌بندی شده است. رقمی معادل کل درآمد نفتی ایران در سال 99 یا کل یارانه 70 میلیون نفری در یک سال.

به گزارش تجارت‌نیوز، در آستانه برگزاری انتخابات آمریکا بازار شرط‌بندی یا به عبارتی بازار پیش‌بینی در امریکا و دیگر کشورها داغ است. قماربازان روی پیروزی بایدن شرط بسته‌اند. اگرچه برخی پیش‌بینی دیگری دارند.

براساس اعدادی که در سایت betfair (یکی از بزرگترین سایت‌های شرط‌بندی در دنیا) منتشر شده ضریب پیروزی بایدن 1.55 و ضریب پیروزی ترامپ 2.45 است.

یعنی فردی که روی پیروزی بایدن شرط بسته 1.5 برابر رقم شرط‌بندی سود می‌کند و اگر ترامپ برنده شود 2.4 برابر سود می‌کند.  یعنی هر 100 دلاری که روی پیروزی بایدن شرط‌بندی شود، برنده 155 دلار می‌برد و اگر ترامپ ببرد در ازای هر 100 دلار، فردی که شرط بسته 245 دلار برنده می‌شود.

اگرچه رقم دقیق شرط‌بندی روی هر نامزد جداگانه مشخص نیست اما اعدادی به عنوان مجموع عدد شرط‌بندی شده روی هر دو نامزد عنوان شده است.

یکی از این پیش‌بینی‌ها مربوط به سایت الجزیره است که گفته تا کنون 1.6 میلیارد دلار روی این انتخابات شرط‌بندی شده است. رقمی معادل 46 هزار و 400 میلیارد تومان که معادل کل درآمد نفتی ایران در سال جاری است که البته محقق هم نشد.

گفته می‌شود بیشترین رقم شرط‌بندی مربوط به بازی‌های جام جهانی است و عدد شرط‌بندی روی نتیجه انتخابات امریکا حتی از رقم شرط‌بندی بازی‌های جام جهانی هم بیشتر است.

همچنین سایت دیگری اعلام کرده که تنها در بریتانیا 300 میلیون دلار روی نتیجه انتخابات امریکا شرط‌بندی کرده‌اند و این رقم ظرف ساعات باقیمانده تا 500 میلیون دلار هم می‌رود.

یعنی رقمی حدود 8 هزار و 700 میلیارد تومان که ممکن است تا 14 هزار و 500 میلیارد تومان هم برسد.

البته گفته می‌شود که تعداد افرادی که روی ترامپ شرط بسته‌اند دو برابر بایدن است و در روزهای اخیر تعداد قمارکنندگانی که روی پیروزی ترامپ شرط بسته‌اند دو برابر افرادی است که می‌گویند بایدن پیروز می‌شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند