موضوعات داغ:

بورس روز یکشنبه را چگونه آغاز کرد؟ / شاخص کل همچنان بر مدار صعود

بورس روز یکشنبه را چگونه آغاز کرد؟ / شاخص کل همچنان بر مدار صعود

در معاملات آغازین بازار سهام روز یکشنبه، شاخص کل با رشدی ۸ هزار و ۷۰۰ واحدی وارد کانال ۵۴۱ هزار واحدی شد تا همچنان به روند صعودی خود ادامه دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در آغاز معاملات روز یکشنبه بازار سهام، شاخص کل رشدی ۸ هزار و ۷۰۰ واحدی را به ثبت رساند تا ضمن تداوم روند صعودی خود وارد کانال ۵۴۱ هزار واحدی شود.

در جریان ۵۰ دقیقه ابتدایی معاملات امروز بورس، نزدیک ۲۷۰ هزار معامله انجام شد که طی آن ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون برگه سهم با ارزشی بالغ بر ۱۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال داد و ستد شد. سه نماد فملی، وبملت و فولاد به ترتیب با ۷۴۳، ۶۰۳ و ۵۵۷ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. غگل، وبلمت و ومعادن نیز بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

در معاملات فرابورس نیز سه نماد ذوب، سمگا و بجهرم تاثیرگذارترین نمادها بر سبزپوشی شاخص بودند. در ۵۰ دقیقه ابتدایی معاملات فرابورس نیز بیش از ۱۵۰ هزار معامله با ارزشی بالغ بر ۶ هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال صورت گرفت.

با توجه به روند کلی بازار به نظر می‌رسد امروز نیز در پایان بازار شاهد رشد ۵ رقمی شاهد باشیم. چرا تقریبا اکثر نمادهای بازار در گروه‌های مختلف در محدوده مثبت معامله شده و بسیاری از نمادها نیز به دلیل تغییرات ۲۰ درصدی قیمت به صورت موقت متوقف شده‌اند. شاخص کل در حالی امروز نیز در مدار مثبت سیر می‌کند که در پایان اولین روز هفته نیز رشدی ۱۱ هزار واحدی را به ثبت رسانده بود.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند