خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : پیش بینی قیمت طلا و سکه در نیمه دوم سال/ طلا و سکه بخریم؟

شناسایی 300 گونه گیاه دارویی در قزوین

تجارت نیوز

رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی قزوین گفت: تاکنون 300 گونه گیاهان دارویی در استان مورد شناسایی قرار گرفته‌اند.

مهرزاد مستشاری روز دوشنبه افزود: این تعداد گونه گیاهان دارویی در شرایط اقلیمی متفاوت و در نقاط مختلف استان قزوین بویژه مناطق الموت و طارم سفلی قابلیت کشت و پرورش دارند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان اینکه قزوین از معدود استان‌های کشور است که دارای ایستگاه تحقیقات گیاهان دارویی می‌باشد، اضافه کرد: در این مرکز که در الموت قرار دارد، ذخایر ژنتیکی مربوط به 40 گیاه دارویی نگهداری می‌شود.

این مسئول همچنین گفت: قزوین در حوزه گیاهان دارویی توانمندی لازم را برای جذب سرمایه‌گذار و تجاری‌سازی محصولات مختلف دارد.

رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین همچنین با اشاره به رونمایی از 45 محصول دانش بنیان و نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی کشاورزی قزوین در هفته گذشته، گفت: امسال از این بین، چهار محصول به مرحله تجاری سازی رسیده‌اند.

مستشاری افزود: محصولات تجاری شده مربوط به حوزه زنجیره تولید و فرآوری گیاهان دارویی، محصولات کشت بافت و تولید محصول سالم و کنترل بیولژیک آفات بوده است.

در حاضر 33 شرکت دانش بنیان و هسته فناور در بخش کشاورزی استان قزوین فعال هستند.

استان قزوین دارای 489 هزار هکتار اراضی کشاورزی با 80 هزار بهره بردار است.

استان قزوین همچنین با کمتر از یک درصد از وسعت کشور پنج درصد محصولات کشاورزی کشور را تولید می‌کند.

 

منبع: ایرنا

نظرات