شکایت خبرنگاران از سخنگوی سازمان غذا و دارو/ انتفاد جهانگیری از توهین جهانپور

شکایت خبرنگاران از سخنگوی سازمان غذا و دارو/ انتفاد جهانگیری از توهین جهانپور

یک وکیل پایه یک دادگستری گفت: ما همراه با جمع زیادی از خبرنگاران، به عنوان وظیفه مدنی از سخنگوی سازمان غذا و دارو شکایت کردیم؛ هفته آینده نیز به دادسرای فرهنگ و رسانه می‌رویم.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی مجتهدزاده، در خصوص اظهارات اخیر سخنگوی سازمان غذا و دارو، گفت: در شرایطی که وضعیت کرونا در کشور وضعیت حادی است و بسیاری از مردم عزیزانشان را از دست داده‌اند و بسیاری نیز نگران سالمندان هستند، با این وضعیت تزریق واکسن و با توجه به غیرقابل چشم‌پوشی بودن اینکه اهمالی در زمینه تهیه واکسن صورت گرفته است، ما باید این اهمال‌‌ها را بپذیریم و بپذیریم که جامعه دچار یأس و سرخوردگی است. عقل سلیم و انصاف هم حکم می‌کند که در این شرایط کسانی که مسئولیت مستقیم دارند، هم عذرخواه مردم باشند و هم افکار عمومی را آرام کنند.

وی افزود: متاسفانه اخیراً شاهد بودیم یکی از آقایان که سابقه بسیار بدی در این زمینه دارد، یعنی چندین بار قبل هم چندین مورد توهین به منتقدان داشته‌اند، مطالبی را مطرح کرده که مایه تاسف است. متاسفانه ایشان سخنگوی سازمان غذا و دارو هم هستند و‌ یکی از اشخاصی است که در مظان اتهام است و باید پاسخگو باشد. اما می‌بینیم طلبکار مردم است و توهین می‌کند و قطعاً اگر چنین رفتاری در هر کشوری صورت می‌گرفت، این شخص را برکنار می‌کردند و محاکمه می‌کردند اما متاسفانه در ایران می‌بینیم که هیچ‌گونه برخوردی با این افراد صورت نمی‌گیرد.

مجتهدزاده به توئیت اخیر جهانپور اشاره کرد و گفت: این شخص در سازمان غذا و دارو مسئولیت دارد، اگر معتقد است که مافیایی وجود دارد، طبق وظیفه سازمانی خود باید به نهادهای نظارتی گزارش ارائه می‌کردند. اگر گزارش نداده‌اند، ترک فعل کرده‌اند و این امکان وجود دارد که محاکمه شوند اما اگر برای فرافکنی چنینی اظهاراتی را می‌گویند، اقدامی غیر اخلاقی‌تر مرتکب شده‌اند.

این وکیل دادگستری گفت: وقتی یک مقام مسئول حرفی را می‌زند، قبل از آن باید گزارش قانونی ارائه کرده باشد؛ توییت را اشخاصی می‌زنند که مسئولیتی ندارند. اینها تناقضاتی است که به نظر من ایشان برای فرافکنی و فرار از پاسخگویی چنین اظهاراتی را مطرح می‌کنند (ایلنا).

 

 

 

در پی انتشار توئیت جنجالی جهانپور، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور نیز به اقدام او واکنش نشان داد. او در نامه‌ای خطاب یه وزیر بهداست نوشت: «جناب آقای دکتر نمکی، واکسیناسیون رایگان عمومی دغدغه‌ای همگانی و انتظاری به حق است که بخشی از آن با واردات و بخشی دیگر با تولید داخلی به صورت همزمان در حال انجام است. نباید به تقابل نادرست این دو اقدام دامن زد و در عین حال شایسته نیست که به ابهام‌ها و یا حتی انتقادها در رسانه‌ها و افکار عمومی، با کم تحملی و اهانت برخورد کرد. لازم است در این خصوص اقدام مناسب انجام شود.» (اصلاحات‌پرس)

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند