شکست آمریکا در منزوی کردن اقتصاد روسیه

شکست آمریکا در منزوی کردن اقتصاد روسیه

علی‌رغم تحریم‌های آمریکا علیه روسیه، تعداد کثیری از صندوق‌های سرمایه‌گذاری در همایش اقتصادی سنت پترزبورگ شرکت می‌کنند که ارزش دارایی‌های آن‌ها ۱۳ تریلیون دلار است.

کریل دیمیتریف- مدیر صندوق سرمایه‌گذاری دولتی روسیه- گفت حدود ۴۰ نفر از رهبران جهان به همراه ۲۰ صندوق سرمایه‌گذاری بسیار مطرح با مجموع دارایی ۱۳.۵ تریلیون دلار در این نشست شرکت می‌کنند که رکوردی تازه برای چنین همایشی محسوب می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، دیمیتریف با بیان این که مهمانان خارجی با ولادمیر پوتین-رئیس‌جمهور روسیه- در خصوص جایگاه اقتصادی روسیه در سطح کلان و مزایای سرمایه گذاری در روسیه بحث خواهند کرد افزود: بدین ترتیب این فرض که اقتصاد روسیه منزوی خواهد شد تحقق پیدا نکرد.

در این همایش که از فردا آغاز به کار می‌کند، ۱۵ هزار نفر از بیش از ۱۰۰ کشور جهان حضور خواهند داشت. به گفته گئورگی پلتاوشنکو- فرماندار سنت پترزبورگ- علاقه به شرکت در این همایش بالا است و هیات‌های کشورهای مختلف در حال ورود به روسیه هستند. انتظار می‌رود امانوئل مکرون- رئیس‌جمهور فرانسه- و شینزو آبه- نخست وزیر ژاپن- مهمانان ویژه این همایش اقتصادی باشند. هم چنین پلتاوشنکو اعلام کرد شرکت‌های بزرگ تجاری انگلیسی نیز نمایندگانی به این همایش اعزام خواهند کرد. همایش تجاری اقتصادی سنت پترزبورگ یکی از کلیدی‌ترین رویدادهای اقتصادی جهان است که به طور سنتی میزبان سرمایه‌گذاران، صندوق‌های پوشش ریسک، شرکت‌های بزرگ، کارشناسان و تحلیل گران بازار است.

 

منبع: آر تی

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند