شیر باز هم گران شد

افزایش قیمت شیر

قیمت بعضی از انواع شیر و مشخصا یکی از برندهای معروف در سوپرمارکت‌ها باز هم افزایش یافت.

به گزارش تجارت‌نیوز، از ابتدای امسال و به‌دنبال افزایش مداوم قیمت نهاده‌های دامی و شیر خام، قیمت لبنیات نیز بالا رفت و شرکت‌های تولیدکننده با مجوز ستاد تنظیم بازار قیمت انواع لبنیات یارانه‌ای را دوبار افزایش دادند که آخرین بار آن ۴۰درصد در آبان‌ماه امسال بود. لبنیات غیریارانه‌ای اما بیش از دوبار افزایش قیمت داشتند.

انواع شیرها و ماست‌های طعم‌دار و دوغ، پنیر، کره و بستنی بارها و بارها در طول امسال افزایش یافت به‌طوری‌که مصرف‌کنندگان به تغییرات قیمتی هرماه لبنیات عادت کرده‌اند. بعضی از برندها البته در این زمینه پیشتاز بوده‌اند.

به‌گفته بعضی از سوپرمارکت‌داران، کاله در میان شرکت‌های صنایع لبنی پیشتاز افزایش قیمت است و در طول امسال هر ماه قیمت محصولات این شرکت درصدی از افزایش را تجربه کرده و دیگر شرکت‌ها هم به تبع آن تولیدات خود را گران کرده‌اند.

کاله، میهن، پاک، دامداران و پگاه بیشتر سهم بازار را در محصولات لبنی در اختیار دارند ولی برندهای جدیدتر نیز در این حوزه کم نیست. یکی از برندهای جدیدی که در این مدت به نسبت کوتاه فعالیت خود جایگاه خوبی در میان مصرف‌کنندگان پیدا کرده ماهشام است که به تازگی قیمت شیرهای کم‌چرب و پرچرب خود را افزایش داده است. قیمت ۹٫۳۵۰تومانی شیر پرچرب ۹۴۵میلی‌لیتری ماهشام به‌تازگی به ۹٫۹۰۰رسیده و انواع کم‌چرب شیر این برند هم با ۷۰۰تومان افزایش قیمت، ۸٫۹۵۰تومان فروخته می‌شود.

اختلاف قیمت بین تولیدات برندهای مختلف چندان زیاد نیست و در انواع بطری بین ۸تا ۱۰هزار تومان متغیر است اما شیرهای مدت‌دار گران‌ترند؛ بازه قیمتی شیرهای کم‌چرب با بسته‌بندی تتراپک در برندهای مختلف بین ۱۳تا ۱۷٫۵۰۰است.

منبع: همشهری 

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرام تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند