صادرات فولاد افزایش یافت

صادرات فولاد افزایش یافت

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت از افزایش ۲۳ درصدی ارزش صادرات فولاد در شش ماهه نخست امسال خبر داد.

صبح امروز (دوشنبه) مراسم معارفه جمشید ملارحمان به عنوان سرپرست هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با حضور مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) و معاون امور معادن و صنایع معدنی این وزارتخانه برگزار شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در این مراسم جعفر سرقینی – معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت – با بیان این‌که بخش معدن در اثر تحریم‌ها کمتر از سایر بخش‌ها آسیب دیده، گفت: صادرات فولاد در شش ماهه نخست امسال از لحاظ وزنی ۱۱ درصد وزنی و از لحاظ ارزشی ۲۳ درصد افزایش یافته است و به  حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار رسیده است.

وی همچنین از از اجرای پروژه تولید حدود ۱۰۰ میلیون تن فولاد خبر داد که اگر به بهره‌برداری برسد زنجیره فولاد به بیش از ۳۰۰ میلیون تن خواهد رسید.

سرقینی در ادامه پیگیری نقشه راه معدن، تکمیل هشت طرح‌ فولادی که به بهره‌برداری نرسیده و تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه‌تمام را از جمله انتظارات وزارت صمت از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران برشمرد و اظهار کرد: انتظار نداریم همه طرح‌های نیمه‌تمام حتما تکمیل شوند اما باید تکلیف آن‌ها مشخص شود.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان با بیان این‌که تحریم‌ها نمی‌تواند فعالیت‌های معدنی را متوقف کند، تصریح کرد: برای پیشگیری از از کند شدن فعالیت‌های معدنی در زمان تحریم باید برخی روش‌های مدیریتی را تغییر دهیم.

اواسط ماه جاری، مهدی کرباسیان – رئیس سابق سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران – در راستای اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان از سمت خود در ایمیدرو کناره‌گیری کرد. پس از آن وزیر صمت جمشید ملارحمان را به عنوان سرپرست این سازمان منصوب کرد.

 

منبع:ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند