شروع مجدد صادرات گاز ایران به عراق – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بازگشت ترامپ با وعده زخم کاری به روسیه/ نفت 40 دلار می‌شود؟

شروع مجدد صادرات گاز ایران به عراق

GettyImages 1230851921 1 scaled

به گفته مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران مشکلات صادرات گاز برنامه‌ریزی شده بود و دوباره صادرات گاز ایران به عراق آغاز شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، صادرات گاز ایران به عراق دوباره آغاز شده است و مشکلی که در کاهش صادرات گاز ایجاد شده بود، رفع شده است.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران از آغاز مجدد صادرات گاز ایران به عراق خبر داد و گفت: قطع جریان گاز به سمت عراق یک موضوع کاملا فنی و توافقی بوده و اکنون مشکلی وجود ندارد.

محمدرضا جولایی با بیان اینکه در شرایط فعلی روند صادرات گاز ایران به عراق از سرگرفته شد، اظهار کرد: کاهش صادرات گاز به این کشور با توافق قبلی و به صورت برنامه ریزی شده در روزهای قبل صورت گرفت.

وی با تاکید بر اینکه این تصمیم‌ها ربطی به مسائل سیاسی و موضوعاتی که به آن پرداخته شد، نداشت و به صورت توافقی این کار انجام شد، گفت: قطع گاز در این زمان از قبل پیش بینی شده و قابل برنامه ریزی بوده است.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه اکنون جریان گاز به عراق به حالت عادی برگشته است، اظهار کرد: علت اصلی این کار لزوم انجام تعمیرات فنی روی خط لوله بود که از شش ماه پیش برای این موضوع برنامه ریزی شده بود.

به گفته جولایی، هر دو طرف به صورت متناوب با یکدیگر در تماس هستند و جلسات مشترکی برگزار می‌شود و زمان‌بندی‌های لازم برای برنامه‌ها، امور فنی، عملیاتی و تعمیراتی خود را برنامه‌ریزی می‌کنند.

منبع: ایسنا

نظرات