رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام:

آمریکایی‌ها بفهمند اگر نظام ما صبوری می‌کند از باب ضعف نیست

آمریکایی‌ها بفهمند اگر نظام ما صبوری می‌کند از باب ضعف نیست

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اقدام دولت در کاهش تعهدات برجامی گفت: امیدواریم آمریکایی‌ها بفهمند که این نظام، نظامی مستقر و توانمند است و اگر صبوری می‌کند از باب ضعف نیست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اقدام دولت در کاهش تعهدات برجامی گفت: امیدواریم آمریکایی‌ها بفهمند که این نظام، نظامی مستقر و توانمند است و اگر صبوری می‌کند از باب ضعف نیست.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در آغاز جلسه روز گذشته مجمع، با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: ماه مبارک رمضان، ماه قرآن و ماه بندگی است و از خداوند متعال می‌خواهیم که بیش از پیش، قلوب ما را به انوار معرفت و محبت خویش و معرفت و محبت اهل‌بیت‌(ع)، منور فرماید تا در این ماه عظیم الشان برای نزول برکات و رحمات الهی آمادگی پیدا کنیم و از حق متعال که فیّاض علی‌الاطلاق است بخواهیم در ماهی که وعده فرموده به مغفرت بندگان و استغلال شیاطین، ما را موفق به اقتراب بیشتر به ساحت خویش فرماید که هیچ موهبتی بالاتر از این نیست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به رفتار غیرمنطقی و غیرعقلایی آمریکایی‌ها در طول این سال‌ها به‌ویژه پس از خروج از برجام گفت: نفس خروج از برجام، بعد از قرارهایی که گذاشته بودند، بسیار غیرمسئولانه و غیرمنطقی و خبیثانه بود، خصوصا اینکه بعد از مدت‌ها مذاکره طولانی و سخت این توافق انجام شده بود و خروج آمریکا از آن علاوه بر اینکه رفتاری غیرمتعهدانه بود می‌تواند موجب تنش در منطقه شود. متاسفانه در روزهای اخیر دشمنان ملت ما، بیشتر بر طبل تنش می‌کوبند. جمهوری اسلامی تا به حال خویشتنداری کرده است. نظام ما اگرچه با برجام ، تمام مصالحی را که مورد نظرش بود، تامین‌شده نمی‌دید، اما بر قرار خود پایدار بود و صداقت و تعهد خود را به‌خوبی نشان داد.

وی به رفتارهای خصمانه آمریکا علیه ملت ایران اشاره کرد و افزود: آمریکایی‌ها متاسفانه از همه زمینه‌های ناصحیح و ابزارهای رذیلانه برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی استفاده می‌کنند و در این‌چنین فضایی، مردم شریف ما همچنان که در طول سال‌ها مقاومت کرده‌اند، برای حفظ انقلاب مقاومت خواهند کرد.

آیت‌الله آملی با تاکید بر ضرورت تحقق مواضع مدبرانه دولت و مسئولان افزود: از دولت محترم و تمام کسانی که در این موضوع به‌نحوی مسئولیت دارند انتظار می‌رود که با درایت و تدبیر گام‌های مؤثرتری در مقابل خروج آمریکا از برجام بردارند و آمریکایی‌ها بفهمند که این نظام، نظام مستقر و توانمندی است و اگر صبوری می‌کند از باب ضعف نیست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به پاسخ امروز رئیس‌جمهور محترم در برابر عهدشکنی آمریکا در برجام گفت: امیدواریم که به‌دنبال برخی اقدامات و تصمیماتی که اخیرا گرفته شده، گام‌های موثرتری برداشته شود که به‌نفع اسلام و مسلمین و نظام جمهوری اسلامی تمام شود و مطمئن هستیم که نصرت الهی با کسانی است که با حق همراهی و به‌نفع حق عمل می‌کنند و دشمنان جمهوری اسلامی که از همه مکاید شیطانی استفاده می‌کنند حتما کیدشان نابود خواهد شد.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند