صورت‌حساب عملکرد بودجه ۹۶ به هیات دولت رفت – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : پیش‌بینی بازار مسکن در نیمه دوم سال/ وقت خرید خانه است؟

صورت‌حساب عملکرد بودجه ۹۶ به هیات دولت رفت

بودجه 98

معاون نظارت مالی و خزانه‌داری کل کشور وزارت امور اقتصادی و دارایی از تهیه صورت‌حساب عملکرد بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور و تقدیم آن به هیات دولت خبر داد.

معاون نظارت مالی و خزانه‌داری کل کشور وزارت امور اقتصادی و دارایی از تهیه صورت‌حساب عملکرد بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور و تقدیم آن به هیات دولت خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی؛ سید رحمت‌اله اکرمی اظهار داشت: با وجود تمدید دو ماهه مهلت جذب و ارائه صورت‌حساب دریافت و پرداخت اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی، صورت‌حساب عملکرد سال ۱۳۹۶ کل کشور، با تلاش‌های شبانه‌روزی همکاران اداره کل هماهنگی و تلفیق حساب‌ها و روش‌های حسابداری معاونت متبوع، زودتر از موعد مقرر قانونی تهیه شده است.

وی افزود: این صورت‌حساب، همچون سال قبل، با استفاده از سامانه نظارت آنی معاونت نظارت مالی و خزانه‌داری کل کشور (سناما)، مطابق عناوین و تقسیمات مندرج در قوانین بودجه سنوات مذکور تهیه و تقدیم هیات دولت شد.

اکرمی خاطر نشان کرد: بر اساس ماده ۱۰۳ قانون محاسبات عمومی کشور، وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است، صورت‌حساب عملکرد هر سال مالی را حداکثر تا پایان آذرماه سال بعد طبق تقسیمات و عناوین مندرج قانون بودجه سالیانه، همراه با گردش نقدی خزانه به‌طور همزمان به دیوان محاسبات کشور و هیات وزیران تسلیم کند.

وی ارائه صورت‌حساب عملکرد بودجه سالانه کل کشور را اقدامی با اهمیت از سوی دولت در راستای پاسخگویی به ملت و ارتقای شفافیت مالی عنوان کرد.

 

منبع: مهر

نظرات