طلای سرخ ارزان شد

طلای سرخ ارزان شد

عضو شورای ملی زعفران با بیان اینکه برداشت طلای سرخ تا ۱۵ آذر ماه ادامه دارد، گفت: قیمت هرکیلوگرم زعفران نسبت به ایام قبل از برداشت بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان کاهش یافته است.

علی حسینی با بیان اینکه برداشت زعفران حدودا از بیستم مهر ماه در مناطق سردسیر آغاز شده و تا ۱۵ آذر نیز ادامه دارد، اظهار داشت: قیمت طلای سرخ نسبت به ایام قبل از برداشت حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان کاهش یافته و در حال حاضر حداقل نرخ آن ۴ میلیون تومان و حداکثر قیمت آن ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با اشاره به اینکه ورود محصول نو به بازار و عرضه زیاد دلیل کاهش قیمت زعفران است، گفت: در حال حاضر قیمت این محصول منطقی است و این شرایط باعث می‌شود بازارهای ما بیشتر باشد.

عضو شورای ملی زعفران اضافه کرد: قیمت‌های بالا باعث می‌شود ما قدرت چانه‌زنی‌مان را از دست بدهیم.

حسینی درباره وضعیت صادرات طلای سرخ نیز با بیان اینکه تا اتمام فصل برداشت نمی‌توان در این زمینه اظهار نظر قطعی کرد، افزود: رشدی که ما انتظار داشتیم در این زمینه ایجاد شود، هنوز اتفاق نیفتاده و خریداران مقداری احتیاط می‌کنند؛ باید ریشه‌یابی کنیم چگونه می‌توان بازار زعفران را توسعه داد.

وی درباره پیش‌بینی میزان تولید، اضافه کرد: میزان تولید از سال گذشته کمتر نخواهد بود، سال گذشته میزان تولید حدود ۳۳۰ تن بود و امسال از این میزان بیشتر خواهد بود.

حسینی ادامه داد: در حال حاضر سطح زیر کشت طلای سرخ در کشور بیش از ۱۰۰ هزار هکتار است.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند