کد خبر: 218295

عرضه اولیه امروز بازار سرمایه لغو شد

پانزدهمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه که قرار بود امروز (سه‌شنبه) با عرضه سهام شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش در بورس تهران انجام شود، لغو شد.

سرویس بازار -

شرکت بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد عرضه اولیه امروز سهام شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش با نماد سپ امروز انجام نخواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاون بازار شرکت بورس تهران هم با اشاره به لغو عرضه اولیه امروز ۱۰ درصد سهام شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش، زمان این واگذاری را منوط به اصلاح گزارش ارزش‌گذاری و تصمیم بورس اعلام کرد و گفت: همانطوری که در اطلاعیه بورس تهران اعلام شده، کارگزار عرضه‌کننده (کارگزاری بانک سامان) باید اقدام به دریافت گزارش اصلاح شده ارزش‌گذاری سهام می‌کرد که تاکنون انجام نشده است.

گفتنی است تعداد ۱۸۰ میلیون سهم شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش معادل ۱۰ درصد سهام این شرکت با نماد سپ، در حالی قرار بود امروز به روش ثبت سفارش در بورس اوراق بهادار عرضه اولیه شود که برای این عرضه اولیه حداکثر سهمیه هر کد حقیقی و حقوقی، ۲ هزار سهم و کف و سقف قیمتی به ترتیب ۷۵۰۵ و ۷۹۰۰ تومان تعیین شده بود.

این گزارش می‌افزاید: تا کنون عرضه اولیه سهام شرکت‌های به‌پرداخت ملت، داده‌گستر عصر نوین، فولاد کاوه جنوب کیش، مبین وان کیش، هتل پارسیان کوثر اصفهان، تولیدی چدن‌سازان، تولید و صادرات ریشمک، لیزینگ ایران و شرق و آسیا سیر ارس و شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی، تامین سرمایه امید و شیر و گوشت زاگرس، مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر و سرمایه‌گذاری شفادارو در بازار سرمایه انجام شده است.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.