موضوعات داغ:
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

جزئیاتی از اولین عرضه اولیه در اسفند / «تنوین» چقدر قابل اتکاست؟

جزئیاتی از اولین عرضه اولیه در اسفند / «تنوین» چقدر قابل اتکاست؟

شرکت تامین سرمایه نوین که بانک اقتصاد نوین از سهام‌داران اصلی آن بوده، با سرمایه 700 میلیارد تومان، امروز آماده عرضه 10 درصد از سرمایه‌اش است. این شرکت طی ۹ ماهه منتهی به پایان آذر ماه سال جاری بیش از 278 میلیارد تومان سود خالص ایجاد کرده و سود انباشته آن به بیش از 287 میلیارد تومان رسیده است.

بازار سهام در روزهای پایانی سال 1397 پذیرای عرضه اولیه سهام چند شرکت خواهد بود که یکی از آن‎ها شرکت تامین سرمایه نوین است.

به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت تامین سرمایه نوین، اولین شرکت تامین سرمایه فعال در کشور و از شرکت‌های زیر مجموعه بانک اقتصاد نوین بوده که با سرمایه اولیه 100 میلیارد تومان در سال 1387 فعالیت خود را در بازار پول و سرمایه آغاز کرد. در حال حاضر سرمایه این شرکت به 700 میلیارد تومان رسیده است.

حسین عبده تبریزی نخستین مدیر عامل تامین سرمایه نوین در سال‌های (1389–1387) بود.

فعالیت تامین سرمایه نوین

موضوع فعاليت‌های اصلی و فرعی شركت تامین سرمایه نوین عبارت است از: ارائه انواع خدمات مالی شامل تامين مالی، پذيره‌نويسی، تعهد پذيره‌نويسی، تعهد خريد اوراق بهادار، بازارگردانی، مديريت دارايی، بازاريابی و فرايند واگذاری اوراق بهادار، مشاوره ارزشيابی، ادغام و تملک، عرضه و پذيرش سهام شركت‌ها در بورس و بازارهای خارج از بورس، تجديد ساختار مالی، مديريت ريسک، تهيه گزارش‌های امكان‌سنجی و كسب‌وكار و فعاليت‌های مشابه آن‌ها.

ترکیب سهام‌داران شرکت تامین سرمایه نوین شامل بانک اقتصاد نوین (34.4 درصد)، خدمات مالی و اعتباری راه اقتصاد نوين (10 درصد)، موسسه مالی و اعتباری ملل (هشت درصد) و دیگر سهام‌داران است.

عرضه اولیه تنوین در بورس

شركت تامین سرمایه نوین در تاریخ 22 آبان ماه امسال با سرمایه 700 میلیارد تومان به عنوان پانصد و بیست و پنجمین شرکت در بخش فعالیت‌های جنبی واسطه‌گری‌های مالی در بازار دوم بورس اوراق بهادار پذیرش شده و آماده عرضه اولیه ۱۰ درصد از سرمایه‌اش در 22 اسفند ماه سال جاری است.

این شرکت آخرین اطلاعات و عملکرد ماهانه از ابتدای سال جاری تا بهمن ماه را بر روی کدال منتشر کرده است.

آخرین وضعیت تنوین

بر اساس صورت‌های مالی منتهی به پایان آذر ماه سال جاری، شرکت تامین سرمایه نوین دارای 5.1 هزار میلیارد تومان دارایی و 4.1 هزار میلیارد تومان بدهی است.

این شرکت طی ۹ ماهه منتهی به پایان آذر ماه سال جاری بیش از 278 میلیارد تومان سود خالص ایجاد کرده و سود انباشته این شرکت به بیش از 287 میلیارد تومان رسیده است.

همچنین سود خالص هر سهام در پایان دوره ۹ ماهه از سال مالی این شرکت 398 ریال بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 9 درصد کاهش داشته است.

حداکثر سهام قابل خرید برای هر فرد ۳۰۰۰ سهم در دامنه قیمتی احتمالی ۲۱۰۰ تا ۲۲۰۰ تومان خواهد بود، به این ترتیب حداکثر نقدینگی احتمالی مورد نیاز ۶۶۰ هزار تومان خواهد بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند