عرضه تخم مرغ در بورس کالا از امروز

مدیرعامل اتحادیه مرغ تخم گذار گفت: تخم مرغ از شنبه 30 فروردین 93 در بورس کشور در راستای اجرای قانون بهره وری کشاورزی عرضه می شود.  هدایت اصغری اظهار داشت: از ابتدای روز کاری این هفته تخم مرغ در تابلوهای بورس کشور نمایان می شود و به میزان تقاضا عرضه خواهد شد.  مدیرعامل اتحادیه مرغ

مدیرعامل اتحادیه مرغ تخم گذار گفت: تخم مرغ از شنبه 30 فروردین 93 در بورس کشور در راستای اجرای قانون بهره وری کشاورزی عرضه می شود.

 هدایت اصغری اظهار داشت: از ابتدای روز کاری این هفته تخم مرغ در تابلوهای بورس کشور نمایان می شود و به میزان تقاضا عرضه خواهد شد. 

مدیرعامل اتحادیه مرغ تخم گذار، عرضه تخم مرغ در بورس را براساس ماده 33 قانون بهره وری کشاورزی اعلام کرد و گفت: بر اساس این قانون محصولات کشاورزی باید در بورس عرضه شود.

وی افزود: مبنای این قیمت به عنوان قیمت تضمینی محسوب می شود که مابه التفاوت آن با قیمت فعلی بازار را دولت باید بپردازد. 

به گفته اصغری قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ در بازار 2600 تومان است که بسیار کمتر از رقم پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی به میزان کیلویی 4350 تومان است. 

 وی گفت: تولیدکنندگان در شرایط فعلی متضرر شده و محصول تولیدی را با قیمت بسیار کمتری عرضه می کنند. 

وی گفت: با رایزنی وزارت جهادکشاورزی قرار است شرکت پشتیبانی امور دام تخم مرغ مازاد را ذخیره سازی کند و در قبال آن نهاده با قیمت مناسب به تولید کنندگان بدهد.

مدیرعامل اتحادیه مرغ تخم گذار گفت: شرکت پشتیبانی امور دام به قیمت تمام شده حدود کیلویی 4350 تومان از مرغداران خریداری می کند و با کسر هزینه نگهداری کیلویی 700 تا 800 تومان برای مابقی مبلغ نهاده به مرغداران تحویل خواهد داد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند