پیش‌بینی شاخص بورس / چه زمانی روند نزولی بازار متوقف می‌شود؟

پیش‌بینی شاخص بورس / چه زمانی روند نزولی بازار متوقف می‌شود؟

ایمان رئیسی، کارشناس بورس می‌گوید تا زمانی که سهم‌های کوچک به تعادل نرسند همچنان نگران افت شاخص هستیم. اما سیگنال‌ها و اخبار رسیده به بازار این امیدواری را ایجاد کرده که به زودی سه هفته تلخ بورس فراموش می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه در تحلیلی درباره بازار سهام نوشت: شاخص کل بعد از افتی که تا محدوده 1600 واحد داشت اکثر فعالان بازار را به دنبال الگوی دوقلوی کف سوق داد که متاسفانه محقق نشد.

اما با شکسته شدن این حمایت در تصحیح 50 درصد یعنی 1500 حمایت بسیار مهمی داریم که واکنشی که امروز19 شهریور در مجموع بازار دیدیم و از طرفی پیش واگرایی مثبت در اندیکاتور rsi شکل گرفته که در صورت مثبت بودن شاخص در روزهای شنبه و یکشنبه این سیگنال تایید خواهد شد.

لازم به ذکر است تا زمانی که سهم‌های کوچک به تعادل نرسند همچنان نگران افت شاخص هستیم. اما با توجه به اخبار مثبت واصله به بازار و در پیش رو بودن انتشار گزارش‌های 6 ماهه و همچنین قرار گرفتن نمودار قیمت اکثر سهم‌ها در ناحیه اشباع فروش، امیدوارم همه سهامدارانی که سرمایه‌های خودشان را در جهت رونق اقتصادی کشور به این بازار آوردند بزودی این 3 هفته تلخ را به فراموشی بسپارند.

مقاومت‌های پیش روی شاخص 1670 هزار واحد و 1750 هزار تا رسیدن به قله قبلی است.

 

اخبار مرتبط با بازار و سهام را در صفحه اختصاصی بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند