اولین عملکرد یک بانک بورسی و کاهش شدید وام‌دهی آن

اولین عملکرد یک بانک بورسی و کاهش شدید وام‌دهی آن

بانک اقتصادنوین در فروردین ماه سال جاری تنها ۱٫۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که نسبت به ماه قبل کاهش ۷۶ درصدی داشته است.

اولین کارنامه بانک‌ اقتصادنوین در سال ۹۹ منتشر شد که نشان از سودآوری این بانک دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بانک اقتصادنوین که با نماد بورسی «ونوین» در بازار سرمایه نیز در حال فعالیت بوده، گزارش عملکرد فروردین ماه سال جاری را بر روی سایت کدال قرار داد.

بانک اقتصادنوین در فروردین ماه سال جاری تنها ۱٫۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که نسبت به ماه قبل کاهش ۷۶ درصدی داشته است. با تسویه ۲٫۶ هزار میلیارد تومان از وام‌ها و اعطای وام‌های جدید، مانده تسهیلات این بانک در پایان فروردین ماه امسال به بیش از ۴۸٫۶ هزار میلیارد رسیده است.

بانک اقتصادنوین در پایان دوره مذکور بیش از ۹۲ درصد سپرده‌ها را به صورت وام پرداخت کرده است.

همچنین بانک اقتصادنوین در فروردین ماه امسال بیشتر از آنکه شاهد خروج سپرده باشد سپرده جذب کرده است.

طی دوره مذکور بانک اقتصادنوین در حالی که موفق شده ۲۸٫۴ هزار میلیارد تومان سپرده جذب کند، حدود ۲۸٫۳ هزار میلیارد تومان سپرده از دست داده و با افزایش ۱۳۰ میلیارد تومانی مانده سپرده‌های بانکی مواجه شده است.

در مجموع مانده سپرده‌های بانکی بانک اقتصادنوین در پایان فروردین ماه امسال به ۵۲ هزار میلیارد تومان رسیده است.

میزان درآمد بانک اقتصادنوین در فروردین ماه از محل وام‌های پرداختی، حدود هفت میلیارد تومان بیشتر از میزان سودی است که به سپرده‌گذاران داده است.

بانک اقتصادنوین در فروردین ماه امسال حدود ۵۵۰ هزار میلیارد تومان به سپرده‌گذاران خود سود پرداخته کرده در حالی که از محل وام‌های اعطایی بیش از ۵۶۰ هزار میلیارد تومان درآمد کسب کرده است.

بانک اقتصادنوین در سال ۱۳۹۸ از محل اعطای وام بیش از ۴٫۵ هزار میلیارد تومان درآمد داشته است.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند