عملکرد بورس در 99/02/30

شاخص به یک میلیون واحد برگشت / سهامداران ۰٫۶۷ درصد سود کردند

شاخص به یک میلیون واحد برگشت / سهامداران ۰٫۶۷ درصد سود کردند

شاخص کل اگرچه در آغاز معاملات روز سه‌شنبه با رشد ۱۲ هزار واحدی همراه شد اما در میانه راه از میزان این رشد کاسته شد و در نهایت بازار با رشد ۶ هزار و ۶۰۰ واحدی شاخص بسته شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل اگرچه در آغاز معاملات روز سه‌شنبه با رشد ۱۲ هزار واحدی همراه شد اما در میانه راه این میزان رشد به حدود نصف رسید و در نهایت بازار سرمایه با بازدهی مثبت ۰٫۶۷ درصدی شاخص کل بسته شد.

اما اوضاع برای شاخص کل هم وزن به گونه دیگری رقم خورد و این شاخص با رشد ۲٫۱۲ درصدی طی معاملات امروز، توانست ۶ هزار و ۶۷۳ واحد به ارتفاع خود بیفزاید.

در جریان معاملات امروز سه نماد اخابر، غپینو و پارس به ترتیب با ۲۳۲۱، ۱۲۶۶ و ۹۱۸ واحد بیتشرین اثر مثبت را تداوم رشد شاخص داشتند، اگرچه نماد فولاد نیز با ۲۲۸۳ واحد ریزش همراه شده بود اما نتوانست باعث منفی شدن شاخص شود.

همچنین سه گروه بانک‌ها، فراورده‌های نفتی همچون روز گذشته جزو برترین گروه‌های صنعت بودند که در معاملات امروز گروه شیمیایی نیز موفق شد به جایگاه سوم برسد.

تعداد معاملات امروز نیز به یک میلیون و ۳۹۰ هزارتا رسید که طی آن ۹ میلیارد و ۳۲۰ میلیون برگه سهم با ارزشی بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان خرید و فروش شد که در نتیجه ارزش بازار به ۳۷۵۹ هزار میلیارد تومان رسید.

این درحالی است که دنیای اقتصاد در یک بررسی پیش‌بینی کرده که رشد بازار سهام حداقل دو برابر میزان نرخ تورم قابل محاسبه برای شش ماه اول سال باشد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند