بازدهی یک درصدی «دارا یکم» در آخرین هفته تیرماه

بازدهی یک درصدی «دارا یکم» در آخرین هفته تیرماه

در پایان این هفته، ارزش هر واحد دارا یکم با رشدی یک درصدی به ۲۵ هزار و ۱۴۴ تومان رسید تا ۲۰۰ واحد از این صندوق دولتی بیش از ۵ میلیون تومان ارزش داشته باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در پایان معاملات این هفته بازار سهام، ارزش هر واحد دارا یکم در حالی به ۲۵ هزار و ۱۴۴ تومان رسیده که نسبت به هفته گذشته رشدی یک درصدی داشته است. بدین ترتیب ارزش ۲۰۰ واحد صندوق ETF دولتی که در اردیبهشت ماه با مبلغ ۲ میلیون تومان پذیره‌نویسی شد در پایان این هفته به ۵ میلیون و ۲۸ هزار تومان رسید تا نسبت به اوج ارزش خود در ۱۴ تیرماه ( ۶ میلیون و ۵۷۵ هزار تومان) همچنان فاصله زیادی داشته باشد. این در حالی است که در هفته گذشته دارا یکم بازدهی ۱٫۸ درصدی را به ثبت رسانده بود.

معاملات این هفته دارا یکم در حالی به پایان رسیده که خالص ارزش دارایی‌های این صندوق (NAV) در پایان هفته ۳۰ هزار و ۵۴۵ تومان بود که نسبت به هفته گذشته رشدی ۳٫۶ درصدی داشته است. با این اوصاف به نظر می‌رسد دارندگان اولین صندوق ETF دولتی همچنان در حال ارزان‌فروشی دارایی خود هستند چرا که خالص ارزش دارایی‌های دارا یکم ۲۱ درصد بیشتر از قیمت پایانی این نماد است.

 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند