تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آخرین مهلت ثبت‌نام یارانه خودرو / با ۸۶ میلیون پژو ۲۰۷ بخرید!

آخرین مهلت ثبت‌نام یارانه خودرو / با ۸۶ میلیون پژو ۲۰۷ بخرید!

خودروسازان در اوج مشکلات اقتصادی خود عاملی برای توزیع یارانه شده‌اند. در طرح جدید که خودروها به طور متوسط ۱۰۰ میلیون تومان ارزان‌تر از بازار به فروش می‌رسند، ایران‌خودرو مدعی است با ۸۶ میلیون تومان می‌توان صاحب خودرو پژو ۲۰۷ شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، خودروسازان در سال گذشته از بانک مرکزی طلب کمک چند میلیارد دلاری داشتند که بانک مرکزی با بخشی از آن موافقت کرده بود. با این حال آنها همچنان درگیر مشکلات قبل خود هستند.

خودروسازان با ۱۴۰ هزار خودرو ناقص در پارکینگ‌های خود، بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان زیان انباشته و بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان زیان ناشی از ارزان‌فروشی البته طبق ادعای خودشان، همچنان اصرار بر اجرای طرح‌های فروش خود دارند.

در طرح جدید ایران‌خودرو خودروهایی عرضه شده‌اند که همین امروز به صورت میانگین حدود ۱۰۰ میلیون تومان ارزان‌تر از بازار هستند.

دناپلاس توربو شارژ ۸۵ میلیون تومان، تارا دستی حدود ۱۵۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای ۱۶۴ میلیون تومان، دناپلاس توربو شارژ دستی ۱۵۸ میلیون تومان، راناپلاس ۹۵ میلیون تومان و سورن پلاس ۹۱ میلیون تومان ارزان‌تر از بازار در لیست قیمتی فعلی ایران‌خودرو است. میانگین این نرخ‌ها رقمی حدود ۱۰۰ میلیون تومان است که اگر همین امروز این خودروها به مشتریان داده شوند به معنای توزیع یارانه ۱۰۰ میلیون به ازای هرکدام از این خودروهاست.

ثبت‌نام در طرح مشارکت در تولید محصولات عرضه شده (با روش قرعه‌کشی) تا شنبه ۲۹ آبان ادامه دارد. اما برای خرید این خودروها به چقدر پول نقد نیاز است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، حال سوال اینجاست که قیمت در پیش فروش ایران خودرو با بازار چقدر تفاوت دارد؟ این تفاوت قیمت که به نوعی یارانه برای مشتری محسوب می‌شود را در جدول زیر ملاحظه کنید.

خودروقیمت کارخانهقیمت بازار
دناپلاس توربو شارژ۳۹۰,۰۰۰,۰۰۰۴۷۵,۰۰۰,۰۰۰
تارا دستی۲۹۰,۴۷۲,۰۰۰۴۴۵,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای۱۸۱,۱۰۰,۰۰۰۳۴۵,۰۰۰,۰۰۰
دناپلاس توربو شارژ دستی۲۸۵,۳۰۰,۰۰۰۴۴۳,۰۰۰,۰۰۰
راناپلاس۱۸۰,۳۰۰,۰۰۰۲۷۵,۰۰۰,۰۰۰
سورن پلاس۲۰۴,۲۰۰,۰۰۰۲۹۵,۰۰۰,۰۰۰

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند