اتمام حجت رئیس‌جمهور با نظام‌های بانکی/ منتظر خبرهای خوب باشید

اتمام حجت رئیس‌جمهور با نظام‌های بانکی/ منتظر خبرهای خوب باشید

رئیس‌جمهور در نشست امروز (دوشنبه ۲۷ دی) با مدیران عامل بانک‌ها پنج دستور ویژه به مدیران نظام بانکی صادر کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس‌جمهور صبح امروز در نشستی با تیم اقتصادی دولت و مدیران عامل بانک‌های خصوصی و دولتی چه دستورهایی به مدیران نظام بانکی صادر کرد؟

آنطور که ایرنا گزارش داده، ابراهیم رئیسی، در نشست امروز (دوشنبه ۲۷ دی) با تیم اقتصادی دولت و مدیران عامل بانک‌های خصوصی و دولتی پنج دستور ویژه به مدیران نظام بانکی صادر کرد.

بازنگری در نظامات و مقررات بانکی به نفع مردم و اجرای عدالت از جمله دستورات رئیس‌جمهور به مدیران ارشد بانکی بود که از آنها خواست حداکثر تا پایان سال کارگروهی به‌منظور بازنگری در نظامات و مقررات بانکی توسط بانک مرکزی تشکیل شود و اعلام نتیجه کند.

سخت‌گیری بر بدحساب‌های حرفه‌ای، تسهیل پرداخت وام به مردم و اعتبارسنجی در ارائه تسهیلات خُرد به آنها به‌جای وثیقه و ضامن، واگذاری بنگاه‌های تولیدی تملیک شده توسط بانک‌ها و راه‌اندازی یا واگذاری سریع واحدهای تملک شده تولیدی از دیگر فرامین رئیس‌جمهور در این نشست بود.

رئیس‌جمهور همچنین به مدیران بانک‌ها تأکید کرد به بدهکاران بدحساب میدان ندهند و اسامی آنها را منتشر و دست‌شان را از منافع عمومی قطع کنند.

علی بهادری‌جهرمی سخنگوی دولت طی توئیتی از این نشست رئیس‌جمهور با مدیران عامل بانک‌ها نوشت:

تغییر به نفع مردم محور جلسه امروز رئیس جمهور و تیم اقتصادی دولت با مدیران عامل کلیه بانک‌های دولتی و خصوصی است؛ منتظر خبرهای خوب باشید.

آخرین اخبار سیاسی و اجتماعی را در صفحه جامعه تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند