اکسکوینو
رئیس هیات مدیره کارگزاری بانک ملی به تجارت‌نیوز گفت:

پاسخ کارگزاری بانک ملی به سهامداران / فروش خودسر 30 درصد دوم سهام عدالت صحت ندارد

بانک ملی ایران

رئیس هیات مدیره کارگزاری بانک ملی گفت: برخی سهامداران تصور می‌کنند کارگزاری بدون اجازه آنها در حال فروش و واریز پول 30 درصد دوم سهام آنهاست، اما این موضوع صحت ندارد بلکه واریزی‌های اخیر به فروش‌های قبلی برمی‌گردد.

به گزارش تجارت‌نیوز، از روز 18 مرداد ماه فروش 30 درصد دوم سهام عدالت آزاد شد و سهامداران می‌توانند تا سقف 60 درصد از ارزش سهامشان را بفروشند.

در بین سهامداران برخی‌ها مدعی هستند که کارگزاری بانک ملی بدون این که درخواستی از سوی سهامدار برای فروش 30 درصد دوم ثبت شده باشد اقدام به فروش سهام کرده‌ است و در حال واریز پول آن است.

یکی از مخاطبان در این خصوص نوشت:«کارگزاری ملی بدون اجازه بیشتر از نصف 30 درصد دوم هم تواین بازار منفی مفت فروخته در حالی کحه به هیپ وجه درخواست فروش نداده بودیم این چه وضعشه خسارت مارو کی جبران میکنه»

مخاطب دیگری نوشت: «من سی درصد اولو فروختم، اما نمیخوام سی درصد دومو بفروشم. بانک ملی به طور خودکار سهامو گذاشته برای فروش»

سید علی پورقره‌سید، رئیس هیات مدیره کارگزاری بانک ملی در این خصوص توضیح داد: پولی که طی روزهای اخیر به حساب سهامداران واریز شده است، دو علت دارد؛ اول این که واریزی‌های امروز به فروش روز 27 مرداد ماه که بازار مثبت بود برمی‌گردد که مبلغ آن بیش از 90 میلیارد تومان است.

وی عنوان کرد: دوم این که در گذشته پول سهام برخی از افراد به علت مغایرت داشتن واریز نشده بود که در حال بررسی این لیست‌ها هستیم و پس از گرفتن تاییدیه از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی پول آن را به حساب فرد واریز می‌کنیم.

پورقره‌سید با رد فروش خودسر 30 درصد دوم توسط کارگزاری، ادامه دارد: برخی از سهامداران تصور می‌کنند واریزی‌ها‌ی اخیر به این خاطر است که کارگزاری بدون اجازه در حال فروش 30 درصد دوم آنهاست، در حالی که چنین موضوعی صحت ندارد. همکاران من در حال بررسی هستند و در فروش‌های انجام شده تا به حال به چنین موردی برخورد نکرده‌اند.

وی در پایان تاکید کرد: در شرایطی که بازار منفی است ناظر اجازه فروش سهام عدالت را نمی‌دهد، بنابراین در روزهای اخیر فروشی نداشته‌ایم.

آخرین اخبار درباره سهام عدالت را در صفحه اختصاصی سهام عدالت تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند