فساد صادرات دام زنده بعد از 30 سال جمع شد

تجارت نیوز

نایب‌رئیس مجلس تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی دولت سیزدهم با فساد موجود در صادرات دام زنده که دارای رانت ۳۰ساله بود برخورد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام ارزشمند در اصلاح شیوه‌نامه صادرات دام زنده گفت: کپی چک‌های مرتبط با فساد صادرات دام زنده را به وزیر قبلی نشان دادم اما توجهی نشد.

به نقل از تسنیم، عبدالرضا مصری نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی امروز در اولین اجلاس سراسری الگوی کشت محصولات کشاورزی، رونمایی و ابلاغ سند کشت محصولات استان‌ها در سال زراعی ۱۴۰۲ ـ ۱۴۰۱ اظهار کرد: الگوی کشت کشاورزی که قرار است امسال برای اولین بار در کشور اجرا شود کار بزرگی است که تا امروز با وجود صحبت بسیار درباره آن اجرا نشده است و امسال در دولت سیزدهم اجرایی می‌شود که جای قدردانی دارد‌.

نایب‌رئیس مجلس ادامه داد: الگوی کشت می‌تواند تولید محصولات کشاورزی را نظم و نظام دهد و از تولید بیش از اندازه یا کمبود یک محصول جلوگیری کند که وزارت جهاد کشاورزی با ارائه مشوق‌هایی به‌دنبال ترغیب آنها برای رعایت الگوی کشت است.

وی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی دولت سیزدهم با فساد موجود در صادرات دام زنده که دارای رانت ۳۰ساله بود برخورد کرد.

مصری اضافه کرد: بر این اساس شیوه‌نامه صادرات دام زنده اصلاح و فساد موجود در این بخش حذف شد؛ حتی به وزیر جهاد کشاورزی قبلی کپی چک‌هایی را که درباره این فساد وجود داشت نشان دادیم اما توجهی نشد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند