رئیسی:

تحریم نمی‌تواند مانع توسعه روابط ایران شود / فعالیت‌های هسته‌ای ایران صلح‌آمیز است

تحریم نمی‌تواند مانع توسعه روابط ایران شود / فعالیت‌های هسته‌ای ایران صلح‌آمیز است

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه فعالیت‌های هسته‌ای ایران کاملا صلح‌آمیز است، گفت: اگرچه تحریم مزاحمت‌هایی ایجاد می‌کند اما نمی‌تواند مانع توسعه روابط و همکاری‌های تجاری و اقتصادی ایران با سایر کشورها باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، روز یکشنبه پس از دریافت استوارنامه «ولف دیتریش هایم» سفیر جدید اتریش در تهران، با اشاره به روابط خوب دو کشور، افزود: ایران برای توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی با اتریش و سایرکشورها کاملا آمادگی دارد و موانع هرگز ما را متوقف نخواهد کرد.

رئیس‌جمهور در ادامه تحریم‌های اعمال شده ضد ملت ایران را ظالمانه و غیرقانونی دانست و تصریح کرد: اگرچه تحریم مزاحمت‌هایی ایجاد می‌کند اما نمی‌تواند مانع توسعه روابط و همکاری‌های تجاری و اقتصادی ایران با سایر کشورها باشد.

رئیسی افزود: باتوجه به گزارش‌های متعدد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های ایران، اعمال تحریم، کاملا واهی و بی‌اساس است ضمن اینکه تهران در برجام به همه تعهداتش عمل کرد اما این آمریکایی‌ها بودند که از برجام خارج شدند و اروپایی‌ها هم به تعهداتشان متعهد نبودند.

او با اشاره به قدردانی سفیر اتریش درخصوص میزبانی ایران از پناهجویان افغانستانی اظهار کرد: آوارگی امروز مردم افغانستان محصول دو دهه سیاست و اقدامات آمریکا در این کشور است و ما در چنین شرایطی با نگاه انسانی و اسلامی میزبان مهاجران افغانستانی هستیم.

رئیس جمهور افزود: با توجه حضور میلیونی پناهجویان افغانستانی درایران، کشورهای اروپایی به وظیفه خود عمل کنند و اتریش باید این موضوع را به آنها گوشزد کند.

سفیر جدید اتریش نیز در این دیدار با تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهور، به روابط سازنده کشورش با ایران اشاره کرد و گفت: اتریش بدنبال گسترش همکاری‌های دو کشور بویژه درحوزه تامین مالی و مبادلات اقتصادی است و در دوره تحریم نیز توانستیم برخی از پروژه‌های دوجانبه را به نتیجه برسانیم.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، ولف دیتریش هایم،‌ گفت: بسیار مشتاق هستیم که براساس چارچوب‌های مورد تایید، سطح روابط و تبادلات دو کشوررا گسترش دهیم.

وی با قدردانی از اقدام جمهوری اسلامی ایران در میزبانی مهاجرین افغانستانی اظهار کرد: دولت اتریش از رفتار بشردوستانه و خدمات ایران به پناهجویان بویژه در شرایط حساس، کاملا آگاه است و از آن قدردانی می‌کند.

مهم‌ترین اخبار حوزه اجتماعی و سیاسی را در صفحه جامعه تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند