نایب ‌رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک خبر داد:

قاچاق ماسک با ۴ برابر قیمت به کشورهای همسایه

تجارت نیوز

نایب ‌رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک با اشاره به رونق قاچاق ماسک از ایران، گفت: در حال حاضر قیمت ماسک سه‌لایه در ایران ۱۵۰۰ تومان است اما این محصول در کشورهای همسایه حدود ۶ هزار تومان عرضه می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، بهرام شهریاری نایب ‌رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک، گفت: در حال حاضر قیمت ماسک سه‌لایه در کشور ۱۵۰۰ تومان است در حالی که در کشورهای دیگر با قیمت ۳۰ تا ۴۰ سنت یعنی حدود ۶ هزار تومان عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه کانال‌هایی که پوشاک را به کشور قاچاق می‌کردند حالا در زمینه قاچاق ماسک به کشورهای همسایه به ویژه عراق و افغانستان و حتی ترکیه فعال شده‌اند، گفت:‌ تولید روزانه ماسک در ایران بیش از ۱۰ میلیون عدد است و در صورت تأمین مواد اولیه می‌توانیم خیلی زود به تولید ۳۰ میلیون ماسک نیز برسیم.

شهریاری ادامه داد: ساخت ماشین‌آلات لازم برای تولید ماسک نیز در کشور در حال انجام است و تا یک سال آینده تولید ماسک با دستگاه رونق خواهد گرفت.

وی در ادامه پیشنهاد کرد: تولیدکنندگان ماسک با ایجاد کمپین فروش مستقیم، واسطه ها را از بازار حذف کنند.

به گفته نایب‌رئیس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک، این اقدام در جهت ثبات قیمت ماسک در بازار خواهد بود و واسطه‌ها را حذف می‌کند.

وی افزود: در حال حاضر قیمت فروش ماسک توسط اکثر کارخانه‌ها ۱۵۰۰ تومان است اما این محصول با قیمت بسیار بالایی به مصرف کننده می‌رسد. دلیل اصلی این اتفاق حضور واسطه‌های بسیار در بازار است.

وی ادامه داد: باید تا جایی که امکان دارد فروش کارخانه‌ها به این افراد واسطه متوقف شود و ماسک را به طور مستقیم به دست مصرف کننده برسانیم.

به گفته شهریاری، در حال حاضر اکثر سازمانها سعی در خرید ماسک از مراکز تولید دارند تا بتوانند ماسک را با قیمت پایین تری در اختیار کارمندان و خانواده آنها قرار دهند، بنابراین در صورت راه اندازی«کمپین فروش مستقیم ماسک به مردم» می‌توان این محصول را مستقیماً به مصرف کننده واقعی عرضه کرد.

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند