قیمت آرد افزایش یافت/ نرخ جدید برای صنف و صنعت

قیمت آرد افزایش یافت/ نرخ جدید برای صنف و صنعت

نرخ جدید آرد صنف و صنعت بر اساس درخواست وزارت جهاد کشاورزی و تائید سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان اعلام شد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از خبرآنلاین، نرخ جدید آرد صنف و صنعت بر اساس درخواست وزارت جهاد کشاورزی و تائید سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان اعلام شد.

بر این اساس نرخ آرد ۱۸ درصد سبوس‌گیری شده به ازای هر کیلو ۱۵۷۰۰ تومان، آرد ۲۱ درصد سبوس‌گیری شده ۱۶,۰۰۰ تومان و آرد ۲۷ درصد سبوس‌گیری شده ۱۶,۹۰۰ تومان تعیین شد.

قابل ذکر است، قیمت خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جدید کیلویی ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده، که ۱,۰۰۰ تومان هم به عنوان جایزه در نظر گرفته شده است.

قیمت ماکارونی افزایش می‌یابد؟

به گزارش تجارت‌نیوز مرتضوی گفت: قیمت ماکارونی (هر کیلوگرم) در برندهای مختلف تاکنون بین ١٣ تا ١۵ هزار تومان قرار داشت. با توجه به افزایش پنج برابری نرخ آرد، نمی‌توان انتظار داشت که بازار ماکارونی بدون نوسان به کار خود ادامه دهد.

اگر تا کنون قیمت ماکارونی افزایش نیافته، به این دلیل است که هنوز شرکت‌ها برای خرید جدید مراجعه نکرده‌اند. به همین دلیل وقفه ١۵ روزه‌ای در تولیدات صنف و صنعت رخ می‌دهد.

پیش از این نیز بررسی‌های تجارت‌نیوز نشان داد که قیمت خرید آرد برای قنادی‌ها در کمتر از یک در سال جدید رشد ۵۷ درصدی داشت.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند