موضوعات داغ:
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

رونق عجیب در بازار فروش خودروهای تاکسی‌ / با چند تومان می‌توان صاحب تاکسی شد؟

رونق عجیب در بازار فروش خودروهای تاکسی‌ / با چند تومان می‌توان صاحب تاکسی شد؟

تعداد آگهی‌های اینترنتی خرید و فروش خودروی تاکسی در روزهای اخیر به حدی رشد کرده که در برخی از سایت‌های اینترنتی در فاصله کمتر از یک ساعت تعدادی از آگهی‌های جدید فروش تاکسی اضافه می‌شود. سال ساخت تعدادی زیادی از این خودرو‌ها بین سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۰ است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در آگهی‌های خرید و فروش تاکسی، تاکسی‌های تولید سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۰ بیشترین آگهی‌ها را به خود اختصاص داده‌‌اند. این تاکسی‌ها در بازه‌ قیمتی ۲۰ میلیون تا ۳۰ میلیون تومان به فروش می‌رسند. کمترین آگهی فروش مربوط به تاکسی‌های تولید دو سال اخیر است.

این در صورتی است که تعداد این آگهی هر ساعت بیشتر می‌شود. اصطکاک سریع این دست خودروها مزید بر علت شده است که تاکسی‌داران را مجبور می‌کند این وسیله درآمدی خود را پس از گذشت ۷، ۸ سال از تولید آن، بفروشند و یا تعویض کنند.

در این گزارش تعدادی از این آگهی‌ها را می‌خوانید:

پژو ۴۰۵ سبز رنگ با موتور تازه تعمیر شده که سال ساخت آن ۱۳۸۶ است، ۲۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پژو ۴۰۵ ساخت امسال در آگهی دیگری ۶۷ میلیون تومان قیمت خورده است. در شرایط فروش این آگهی آمده است که رنگ این تاکسی زرد است و کارکردی ندارد.

همین مدل خودرو که تاکسی گردشی زرد رنگی است و  اعتبار بیمه‌اش شهریور ماه سال ۱۳۹۸ تمام می‌شود، ۳۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است، در ا این آگهی آمده که سال ساخت این تاکسی ۱۳۹۰ است وتصادف نکرده‌ است.

قیمت سمند EL با شرایط ۳۰۰ هزار کارکرد، با رنگ زرد، سال ساخت ۱۳۸۷، بدون تصادف که فقط دو ماه تخفیف بیمه دارد؛ ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

خودرو سمند در آگهی دیگری ۲۱ میلیون تومان قیمت فروش دارد. این تاکسی زرد رنگ تولید سال ۱۳۸۵ است.

قیمت پژو ۴۰۵ تولید سال ۱۳۹۰ که کاپوت آن تعویض شده، ۳۰ میلیون تومان است. در شرایط بیمه این تاکسی آمده است که سه سال تخفیف بیمه دارد و بیمه آن تا پایان سال جاری تمام می‌شود.

قیمت تاکسی سمند گردشی زرد رنگ، تولید سال ۱۳۹۰ EF7 . پایه گازسوز کارخانه با مخزن بزرگ، بدون رنگ که تا به حال برای مسافرکشی استفاده نشده است و فقط به‌عنوان سرویس یک شرکت بوده و بیمه تا مرداد ماه سال ۱۳۹۸ اعتبار دارد؛ ۶۰ میلیون تومان است. سنسور عقب و جلو این تاکسی فعال و صندلی‌اش برقی است.

مدل سال ساخت قیمت توضیحات
پژو ۴۰۵ ۱۳۸۶ ۲۰ میلیون تومان سبز رنگ. موتور تازه تعمیر.
پژو ۴۰۵ ۱۳۹۷ ۶۷ میلیون تومان زرد رنگ. بدون کارکرد.
پژو ۴۰۵ ۱۳۹۰ ۳۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تاکسی گردشی. اعتبار بیمه تا شهریور ماه سال ۱۳۹۸٫ بدون تصادف.
پژو ۴۰۵ ۱۳۹۰ ۳۰ میلیون تومان کاپوت تعویض شده. سه سال تخفیف بیمه. اعتبار بیمه تا پایان سال جاری.
سمند EF 7 ۱۳۹۰ ۶۰ میلیون تومان رنگ زرد. پایه گازسوز کارخانه با مخزن بزرگ. بدون رنگ. بیمه تا مرداد ماه سال ۱۳۹۸٫ سنسور عقب و جلو فعال. صندلی برقی.
سمند EL ۱۳۸۷ ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ۳۰۰ هزار کارکرد. بدون تصادف. دوماه تخفیف بیمه.
سمند ۱۳۸۵ ۲۱ میلیون تومان

زرد رنگ.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند