کد خبر: 157060

قیمت جهانی طلا با تاثیر از تنش‌های شبه جزیره کره کاهش یافت

قیمت هر اونس طلا بعد از رسیدن به بالاترین رقم از سپتامبر ۲۰۱۶ تاکنون در جلسه قبل، امروز با اندکی کاهش به ۱۳۳۸ دلار و ۱۰ سنت رسید.

قیمت جهانی طلا
سرویس اقتصاد جهان -

تنش‌های ژئوپلتیک بر سر کره شمالی و احتمال اینکه تورم پایین در آمریکا افزایش مجدد نرخ بهره در این کشور را به تاخیر بیاندازد موجب شد تا قیمت جهانی طلا امروز بخش عمده‌ای از افزایش جلسه قبل را حفظ کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت هر اونس طلا بعد از رسیدن به بالاترین رقم از سپتامبر ۲۰۱۶ تاکنون در جلسه قبل، امروز با ۰٫۱ درصد کاهش به ۱۳۳۸ دلار و ۱۰ سنت رسید.

جفری هالی، تحلیلگر موسسه اوآندا در این باره گفت: «اخبار داغ از تنش های ژئوپلتیک و کاهش ارزش دلار عامل تقویت قیمت جهانی طلا بوده است.»

وی افزود: «من فکر می‌کنم خبرها در مورد شبه جزیره کره ممکن است موجب افزایش قیمت طلا در کوتاه‌مدت شود، اما اگر از شتاب رشد قیمت طلا کاسته شود من تعجب نخواهم کرد.»

یک دیپلمات ارشد کره شمالی دیروز هشدار داد که کشورش آماده ارسال «بسته‌های هدایای بیشتری» به آمریکاست. این در حالی است که قدرت‌های جهانی بر سر اتخاذ واکنشی مناسب در قبال آزمایش‌های هسته‌ای اخیر کره شمالی با یکدیگر اختلاف نظر دارند.

دیروز ارزش دلار در برابر ین ژاپن کاهش داشت و تنش‌ها بر سر کره جنوبی و اظهارات یک مقام فدرال رزرو در مودر کاهش نرخ تورم در آمریکا موجب شد تا ارزش دلار مجددا به سمت پایین‌ترین رقم ۴ ماه و نیم گذشته حرکت کند.

سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا به دلیل نرخ تورم ضعیف این کشور سیگنال‌هایی احتیاطی ارسال کرده و تعداد معدودی از آنها از به تعویق افتادن بیشتر افزایش نرخ بهره پشتیبانی کرده‌اند.

افزایش نرخ بهره در آمریکا موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه‌گذاری در بازار طلا شده و ارزش دلار را بالا می‌برد.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.