اکسکوینو

قیمت خرما چقدر است؟

تجارت نیوز

رئیس انجمن ملی خرمای ایران با بیان اینکه خرمای تازه به ماه رمضان امسال نمی‌رسد گفت: قیمت هرکیلوگرم خرمای مضافتی در مبدا تولید ۲۰ تا ۲۱ هزار تومان و خرمای کبکاب ۱۲.۵ تا ۱۳ هزار تومان است.

به گزارش تجارت‌نیوز، محسن رشید فرخی، رئیس انجمن ملی خرمای ایران اظهار کرد: خرمای تازه به ماه مبارک رمضان امسال نمی‌رسد زیرا چهار ماه تا فصل برداشت محصول جدید باقی مانده است وای انبارهای از سال زراعی قبل پر است و مشکلی برای تامین نیاز مردم وجود ندارد.

وی افزود: وضعیت تولید خرما از نظر حجم و کیفیت بهتر از سال قبل است همچنین تغییری در مصرف نداشته ایم و حتی صادرات کاهش یافته است بنابراین با موجودی که در انبار ها است نیاز بازار داخلی به راحتی تامین می شود.

رئیس انجمن ملی خرمای ایران با بیان اینکه قیمت خرما در مقایسه با ماه رمضان گذشته تغییر زیادی نداشته است ادامه داد: تنها محصول کشاورزی که مظلوم واقع شده و تقریبا تغییری نکرده خرما است، درحالی که تورم و هزینه‌های تولید بالا رفته ولی شامل حال خرما نشده است.

وی تصریح کرد:جلساتی با وزارت صمت و ستاد تنظیم بازار داشته‌ایم و مقرر شد که خرمای ذخیره شده در انبارها در اختیار مباشرانی قرار گیرد که این وزارتخانه معرفی کرده است.

رشید فرخی با اشاره به قیمت خرماهای پر مصرف در ماه مبارک رمضان گفت: قیمت هرکیلوگرم خرمای مضافتی در مبدا تولید ۲۰ تا ۲۱ هزار تومان و خرمای کبکاب ۱۲٫۵ تا ۱۳ هزار تومان است.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند