اکسکوینو

قیمت دلار صرافی ملی امروز 13 بهمن 1401

قیمت دلار بر اساس تورم 1402

قیمت دلار صرافی ملی امروز پنجشنبه 13 بهمن از سوی بانک مرکزی اعلام شد. قیمت دلار صرافی ملی با اندکی تغییر همراه بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، جدیدترین قیمت دلار صرافی ملی امروز پنجشنبه 13 بهمن را در ادامه بخوانید.

براین اساس قیمت خرید دلار آمریکا 43 هزار و 174 (چهل و سه هزار و صد و هفتاد و چهار تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا 43 هزار و 606 تومان ( چهل و سه هزار و ششصد و شش تومان) اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو 46 هزار و 115 تومان ( چهل و شش هزارو صد و پانزده تومان) و قیمت فروش یورو 47 هزار و 586 تومان (چهل و هفت هزار وپانصد و هشتاد و شش تومان) است.

بازارهای مالی از برجام تاثیر نمی‌‌گیرند

علی طباطبایی، کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت‌نیوز درباره تاثیرپذیری بازارها از مذاکرات برجام گفت: «وقوع توافق در دو مرحله بر قیمت دلار تاثیر می‌گذارد. مرحله اول تاثیرپذیری قیمت دلار در صورت توافق، مربوط به هیجان اولیه است. در این مرحله ممکن است قیمت‌ها با شدت بیشتری کاهشی شود.»

او ادامه داد: «اما مرحله دوم مربوط به تعادل‌بخشی در قیمت دلار است. این در حالی است که به نظر می‌رسد با امضای برجام، بازارهای مالی کمترین واکنش را نشان دهند.»

این کارشناس بازارهای مالی درباره تاثیر اقدامات نهاد پولی کشور برای ارسال سیگنال‌های کاهشی به بازار ارز خاطرنشان کرد: «آنچه اکنون، بازار ارز را تحت تاثیر قرار داده، تورم و خروج نقدینگی از کشور است. تا زمانی که فکری برای این موارد نشود و روند تغییر نکند، کاهش قیمت دلار دستوری است.»

طباطبایی گفت: «بازارساز با روش کنترل عرضه و تقاضا، تنها به صورت موقت می‌تواند قیمت‌ها را کنترل کند. یکی از عوامل کنترل قیمت دلار در بازار آزاد یا توافقی، ارزپاشی و سخت‌گیری‌های بانک مرکزی است. این موضوع ارتباطی با روند طبیعی بازار نداشته و ندارد.»

او تاکید کرد: «دولت، قیمت دلار را از ابتدای سال تا کنون با سرکوب قیمت کنترل کرد. اگر شرایط تغییر اساسی داشته باشد، سناریوها نیز تغییر می‌کند.»

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند