قیمت روبل، امروز دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱/ روسیه به دنبال کریدورهای لجستیکی از ایران

قیمت روبل، امروز دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱/  روسیه به دنبال کریدورهای لجستیکی از ایران

قیمت روبل امروز دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ نوساناتی داشت؛ نرخ روبل در لحظه تنظیم این خبر ۵۲۳ تومان است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس اعلام شبکه اطلاع‌رسانی ارز، طلا و سکه، قیمت روبل امروز دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ نوساناتی دارد. نرخ روبل در لحظه تنظیم این خبر ۵۲۳ تومان است. بیشترین قیمت روز هم ۵۳۰ و پایین‌ترین قیمت آن ۴۹۸ تومان بوده است.

همچنین متوسط قیمت ارز ملی روسیه در سایت کانون صرافان ایران، ۳۵۶ تومان اعلام شده است. بانک مرکزی قیمت روبل را افزایشی و ۷۱۷ تومان اعلام کرده.

روسیه به دنبال کریدورهای لجستیکی از ایران

به نقل از مهر،  «ویتالی ساولیف» وزیر حمل و نقل روسیه می‌گوید تحریم‌های غرب علیه این کشور، مسکو را بر آن داشته به دنبال کریدورهای لجستیکی جدید از جمله از طریق جمهوری اسلامی باشد.

بنا به گزارش خبرگزاری اینترفاکس، وزیر حمل و نقل روسیه اعلام کرد تحریم‌های غرب مسکو را مجبور می‌کند به دنبال «کریدورهای لجستیکی جدید» مانند کریدور حمل‌ونقل بین‌المللی شمال-جنوب – که بین هند، ایران، افغانستان، آذربایجان، روسیه، آسیای مرکزی و اروپا برقرار است، باشد.

ساولیف روز شنبه اعلام کرد: تحریم‌هایی که امروز علیه فدراسیون روسیه اعمال شد، عملاً تمام لجستیک کشور را متأثر کرده است و ما مجبور هستیم به دنبال کریدورهای لجستیکی جدید باشیم.

این مقام کرملین گفت که سه بندر کلیدی روسیه در دریای خزر وجود دارد که می‌توانند در مسیر شمال-جنوب مورد بررسی قرار گیرند.

با این حال ساولیف افزود که این بنادر ظرفیت سطح تجارتی که روسیه با حجم سابق را ندارند. به گفته ساولیف، روسیه ارسال کالاهای زمینی از طریق آذربایجان به ایران را به عنوان جایگزینی برای ارسال کالا از طریق دریای خزر مورد بررسی قرار می‌دهد.

قبل از اینکه دولت روسیه در ۲۴ فوریه حمله به اوکراین را آغاز کند، تجارت دریایی روسیه به مقصد آسیا معمولاً از کانال سوئز صورت می‌گرفت.با این حال، تحریم‌های غرب مبنی بر ممنوعیت تجارت با روسیه و شرکت‌های روسی به طور کلی مسیر همیشگی را به روی کشتی‌های مسکو بسته است و به همین علت روس‌ها به دنبال مسیر جایگزینی هستند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند