قیمت سکه امروز چه می‌شود؟

قیمت سکه امروز چه می‌شود؟

آخرین وضعیت بازار سکه پیش از شروع بازارها در هفته پیش‌رو چگونه بوده است؟ قیمت سکه ممکن است امروز چه تغییراتی داشته باشد؟ چه پیام‌هایی برای آینده این بازار قابل مشاهده است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، در هفته گذشته، رشد نیم‌سکه و ربع‌سکه حتی بسیار بیشتر ازسکه تمام بود. نیم سکه بالای ۱۲ درصد در هفته گذشته رشد کرد و ربع سکه ۱۴ درصد بالا رفت. این مساله نشان از محبوبیت سکه‌های کوچک در هفته گذشته دارد. برخی نیز باور داشتند، ورود تقاضای احتیاطی افراد عادی به بازار دیگر عاملی بود که کمک کرد سکه‌های کوچک نسبت به سکه امامی و دلار رشد بیشتری را تجربه کنند.

دنیای اقتصاد جدای از این روایت کوتاه از بازار سکه روز پنجشنبه، درباره آینده آن نیز نوشته است: بازار سکه طی هفته قبل با وجود شباهت رفتاری با بازار ارز، در بازدهی از دلار سبقت گرفت.

قیمت سکه طرح جدید هفته گذشته نهایتا رشد ۶۵۰ هزار تومانی را رقم زد و روز پنج‌شنبه در سطح ۸ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان قرار گرفت. سکه در این هفته همراه با دلار و البته با سرعت بیشتر تا سطح ۸ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان هم پیش رفت.

در ادامه با سقوط دلار شاهد عقبگرد سکه از اوج تاریخی بودیم. با این حال، سکه به لطف چشم‌انداز مثبت طلای جهانی بازدهی به مراتب بیشتری نسبت به دلار ثبت کرد. قیمت هر سکه طرح جدید از ابتدای سال ۳۹ درصد افزایش داشته و این در حالی است که دلار طی این مدت تنها ۱۹ درصد بالاتر از ابتدای سال ایستاده است. همچنان بحران کرونا و سیاست‌های انبساط پولی حامی طلا هستند.

نوسان ملایم اونس زیر سقف ۸ ساله

همچنین قیمت هر اونس طلای جهانی ساعت ۱۶ روز جمعه به سطح ۱۷۶۵ دلار رسید و با رشد ۵ دلاری خود در مسیر ثبت سومین هفته صعود متوالی گام برداشت. ثبت رکورد جدید ابتلای روزانه به کرونا در آمریکا، تشدید شیوع در برزیل، هند و آمریکای‌جنوبی همچنان عامل تقویت طلا و ارزش دلار آمریکاست. رئیس بانک مرکزی ژاپن با ابراز نگرانی از لطمه‌های موج دوم کرونا سیگنال تداوم انبساط پولی در این کشور را به بازارها ارسال کرد.

با این حال، رئیس بانک‌مرکزی اروپا طی سخنانی اعلام کرد که منطقه یورو احتمالا از بدترین شکل بحران ناشی از کرونا عبور کرده است، اگرچه مقامات باید برای مقابله با موج دوم آمادگی داشته باشند. در کنار این، طرح بریتانیا برای محدودیت‌های کمتر برای مسافرت‌های بین‌المللی از شدت نگرانی از موج دوم کرونا در بین سرمایه‌گذاران کاست.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند