آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز ۱۰ اسفند ۹۹ چقدر بود؟

آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز ۱۰ اسفند ۹۹ چقدر بود؟

برخلاف اکثر مواقع، دیروز معامله‌گران بازار سکه به افزایش قیمت دلار توجهی نکردند. سکه دیروز ۲۰۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۱ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید.آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز ۱۰ اسفند ۹۹ چقدر بود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز شنبه ۹ اسفند با ۲۲ هزار و ۴۰۰ تومان کاهش، یک میلیون و ۷۹ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد.

همچنین دنیای‌اقتصاد نوشت: طلای جهانی روز جمعه به محدوده هزار و ۷۳۰ دلاری ریزش کرد؛ این ریزش به اندازه‌ای سنگین بود که حتی افزایش قیمت دلار در بازار داخلی نیز نتوانست اثر آن را خنثی کند.

اونس طلا در ساعات پایانی روز جمعه، در راه افزایش قیمت قرار گرفته بود و سکه‌بازان امیدوارند در آغاز این هفته بازارهای جهانی، این روند افزایشی ادامه پیدا کند.

بی‌محلی سکه به دلار

برخلاف اکثر مواقع، دیروز معامله‌گران بازار سکه به افزایش قیمت دلار توجهی نکردند. سکه دیروز ۲۰۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۱ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید. عامل اصلی که منجر به ریزش قیمتی سکه شد، ریزش بهای اونس طلا در انتهای هفته بازارهای جهانی بود.

تحلیلگران فنی باور دارند در صورتی که سکه زیر سطح ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی باقی بماند، به سوی محدوده ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی ریزش خواهد کرد. از دست دادن حمایت ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی زمینه‌ساز نزول بیشتری در بازار سکه خواهد شد.

به گفته فعالان، سکه‌بازان در روزهای آتی ممکن است با افزایش خریدهای دلار سعی کنند مانع از نزول بیشتر قیمت فلز گرانبهای داخلی شوند. روز شنبه نیز همین افزایش قیمت دلار بود که موجب شد سکه به زیر مرز ۱۱ میلیون تومانی نزول نکند.

اخبار مرتبط با طلا را در صفحه اختصاصی ارز و طلا تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند