آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز 11 دی 99 چقدر بود؟

آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز  11 دی 99 چقدر بود؟

فعالان بازار طلا و سکه می‌گویند دیگر تقاضا و انگیزه‌ای برای خرید طلا و سکه در بین مردم وجود ندارد و بازار در سکون به‌سر می‌برد. اما آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز 11 دی چقدر بود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز چهارشنبه ۱۰ دی با 3,200 تومان افزایش، یک میلیون و 146 هزار و 900 تومان معامله شد.

در این مورد دنیای اقتصاد هم نوشت: در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی اونس طلا تحت‌تاثیر کاهش ارزش دلار و ارزیابی سرمایه‌گذاران از تاخیر جدید در تصویب کمک‌های مالی کرونایی آمریکا، افزایش یافت.

هر اونس طلا برای تحویل فوری تا ساعت 19 به وقت تهران به 1885 دلار رسید. به گفته کارشناسان دلار ضعیف‌تر برای ایجاد یک روند صعودی کوچک و حفظ اعتماد به طلا کافی است.عقبگرد دلار در پی واکنش معامله‌گران به تصمیم میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنا برای متوقف کردن رای‌گیری درباره افزایش چک‌های کمکی به 2 هزار دلار روی داد.

طلا پناهگاه امن دارایی در برابر تورم و کاهش ارزش پول است که نتیجه اقدامات محرک مالی و پولی گسترده برای مقابله با پیامدهای همه‌گیری ویروس کرونا بر اقتصاد بوده است.

کاهش کمرنگ سکه

قیمت طلا و سکه طرح جدید در روز چهارشنبه نسبت به روزکاری قبل با نوسان جزئی همراه شد. فعالان بازار طلا و سکه می‌گویند دیگر تقاضا و انگیزه‌ای برای خرید طلا و سکه در بین مردم وجود ندارد و بازار در سکون به‌سر می‌برد.

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۱ میلیون و 740 هزار تومان شد که کاهش کمی را نشان می‌دهد. قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 6 میلیون و 200 هزار تومان و ربع‌سکه بهار آزادی 4 میلیون و 150 هزار تومان تعیین شد. علاوه بر قیمت جهانی طلا، تغییرات قیمت ارز نیز باعث تغییرات قیمتی در طلا و سکه می‌شود و برهمین اساس نیز نوسانات ارزی در بازار همواره یکی از دلایل اصلی تغییرات قیمت طلا و سکه بوده است که این مهم در یک ماه گذشته بارها تکرار شده و رشد سکه را محدود تر کرده است.

اخبار مرتبط با طلا را در صفحه اختصاصی ارز و طلا تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند